Hitman oyunlarının arkasındaki IO Interactive, İstanbul’da oyun stüdyosu açıyor

Yazılım Mar 15, 2023 Yorum Yok
Türkiye’deki oyun kesimi hem oyuncu hem de geliştirici bakımından giderek büyüyor. Önemli bir potansiyel barındıran Türkiye, Özellikle taşınabilir oyunlar konusunda epeyce başarılı. Bu potansiyeli gören ve Hitman oyunları ile tanınan IO Interactive, bir müddet önce İstanbul’da oyun stüdyosu kuracağını açıkladı.

IO Interactive İstanbul stüdyosu açılıyor

1998 yılında kurulan IO Interactive, yaptığı açıklamada İstanbul ofisinin faaliyetlerine başladığını ve burada vazife alacak olan işçi arayışı içerisinde olduklarını duyurdu. IO Interactive’in merkezi Kopenhag olmak üzere Barselona ve Malmö ofisleri de bulunuyor. IO Interactive’in İstanbul ofisinin Orta şark ve Asya bölgelerinin merkez üssü haline geleceği belirtiliyor.

Sarıyer, Maslak’ta açılacak olan IO Interactive İstanbul ofisi için 150 Benlik bir istihdam amacı bulunuyor. IO Interactive CEO’su Hakan B. Abrak, yaptığı açıklamada “Türkiye’deki oyun geliştiricilerinin bir sonraki etaba geçip, daha kompleks projelerde çalışmak istemelerine güveniyoruz. Buraya gelişimiz sonrası yakın vakitte Fazla daha global yatırımcıların ve şirketlerinin Türkiye’ye geleceğine inanıyoruz. Birinci adımı biz atalım” ifadelerini kullandı. Abrak, Kıdemli Üretimci Sam Doğantimur liderliğindeki Türkiye ofisinin hem AAA hem de taşınabilir alanda Kıymetli katkılar vermesini bekliyor.

IO Interactive İstanbul ofisi için çalışan arıyor

Mobil Oyunlar Kıdemli Üretimci, Taşınabilir Oyunlar mahsul Müdürü ve Stüdyo Müdürü’nün yanı Dizi İnsan Kaynakları, Muhasebe ve Ofis Koordinatörü üzere operasyonel durumlarda çalışan arayışı içerisinde olan IO Interactive İstanbul stüdyosu, halihazırda geliştirilen ve Project 007 olarak isimlendirilen bir James Bond oyunu üzerinde de çalışacak. Bu ortada IO Interactive, Hitman oyunlarının yanında Kane & Lynch, Küçük Ninjas ve Freedom Fighters üzere üretimlerle da tanınıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir