Hey, GitHub! duyuruldu: Konuşarak kod yazma dönemi başlıyor

Yazılım Kas 10, 2022 Yorum Yok
GitHub, yazılımcılara düzenledikleri belgenin içeriğine dayalı kod önerileri sunan Copilot Yapay zeka hizmeti için klavye olmadan kod yazmayı sağlayacak bir sistem test etmeye başladı. Copilot ile ses tabanlı etkileşimi Muhtemel kılan fonksiyon, Siri ve Alexa’ya benzeri halde “Hey, GitHub!” komutu ile etkinleştiriliyor.

Şirketin kurumsal blog gönderisinde “Copilot programlama ortağımız olduğu için onunla konuşabilmemiz gerekiyor. Grubumuz de tam olarak bu husus üzerinde çalışıyor. Sesinizin gücüyle, GitHub Copilot’un avantajlarını ellerini kullanarak yazmakta zorluk çeken geliştiriciler de iç olmak üzere daha da Çok geliştiriciye sunma potansiyeli bizi heyecanlandırıyor sözlerine yer verildi.

Büyük kolaylık sağlayacak

Hey, GitHub! sistemi sesli komutla kod yazmak ve düzenlemek dışında geliştirme ortamı ayarlarını değiştirmek yahut kod tabanında gezinmek için (örneğin Hey, GitHub! 34. satıra git) kullanılabilecek. Teknloji GitHub Next mühendisleri ve araştırmacılardan oluşan bir grup tarafından geliştiriliyor.

Hizmetin test sürümünün nasıl çalıştığını görmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hey, GitHub! şimdilik yalnızca Visual Studio Code’da kodlama yaparken kullanılabiliyor. Kodlama yardımcısı GitHub Copilot, Microsoft ve OpenAI tarafından 2021’in Haziran ayında tanıtmıştı. Yapay zeka dayanaklı araç 22 Haziran 2022’de tam erişime açıldı. Aylık 10 dolar üzere bir fiyatı var.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir