Çin’deki iPhone kullanıcılarına AirDrop kısıtlaması

Genel Kas 10, 2022 Yorum Yok
Çin’deki kullanıcılar, geçtiğimiz gün yayınlanan iOS 16.1.1 güncellemesini yükledikten sonra bir sürprizle karşılaştı. Apple aygıtları ortasında evrak paylaşımını kolaylaştıran AirDrop’a müddet sonunun geldiği ayrım edildi. AirDrop ayarı “Herkes için” olarak ayarlanmışsa 10 dakika sonra otomatik olarak Sırf Kişiler’e dönüyor.

AirDrop kısıtlaması neden getirildi?

Çin’deki iPhone kullanıcıları, bu özelliği beğendiğini Anlatım ederek “İnsanlar AirDrop’u kapatmayı unutabiliyor, tanınmayan bireylerden evrak paylaşım isteği gelebiliyor.” diyor. Kimileri da bu değişikliği Apple’ın Çin’deki nihayet olaylara karşılığı olarak görüyor.

Bluetooth düşük güç ve Apple aygıtlar ortası kablosuz File teknolojisini kullanan AirDrop, Çin’de irtibat için sansürün uygulanmadığı birkaç iPhone uygulamasından biri. Bu nedenle beşerler, siyasi açıdan hisli içerikleri paylaşmak için de bu özelliği kullanıyor. Apple’ın istenmeyen belge paylaşımını azaltmak için bu değişikliği yaptığı söyleniyor.

Apple, AirDrop’a getirilen AirDrop için varsayılan ayar “Yalnızca Kişiler” ve kullanıcının herkesten belge alabilmesi için ayarı elle değiştirmesi gerekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir