Half Life 2, RTX Remix ile yenilendi: İnanılmaz görünüyor

Yazılım Nis 23, 2023 Yorum Yok
Eylül 2022’de tanıtılan ve klasik bilgisayar oyunlarının kolaylıkla modlamasına müsaade veren RTX Remix, artık de bütün vakitlerin en düzgün oyunları ortasında sayılan Half Life 2‘de kullanıldı. Pekala sevilen üretim, yeni dokular, Ray Tracing (Işın izleme) ve Path Tracing (Yol izleme) teknolojileriyle nasıl görünüyor? Gelin daima birlikte bakalım.

Half Life 2, Nvidia RTX Remix ile yenilendi

Bilmeyenler için RTX Remix, daha yüksek kaliteli dokular, yeni aydınlatma sistemi, ışın izleme ve çözünürlük yükseltme teknolojileri ile eski oyunların yine düzenlenmesine İmkan tanıyor. Böylece hem kullanıcı hem de geliştiricilere açılan özellik, DirectX 8 yahut DirectX 9 dayanaklı eski üretimlerin tekrar hayat bulmasını sağlıyor.

Paylaşılan görüntüde neredeyse 20 yıllık oyun olan Half Life 2, daha gelişmiş aydınlatma ve gölge efektleriyle büyüleyici görünüyor. Ayrıyeten birinci olarak Cyberpunk 2077’de karşımıza çıkan Path Tracing teknolojisi, Half Life 2’de şaşırtan bir biçimde akıcı çalışıyor. Bu bağlamda birçok eski üretimin yeni jenerasyon imaj teknolojileriyle güncellendiğini görebiliriz. 

Ne yazık ki modder, yeni Half Life 2 modunu indirmek için herhangi bir bağlantı paylaşmadı. Lakin RTX Remix’in kısa müddet Evvel genel kullanıma açıldığını düşünürsek, gelecekte emsal modların artacağını söyleyebiliriz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir