Hangi kuşağın daha fazla oyun oynadığı ortaya çıktı

Yazılım Nis 23, 2023 Yorum Yok
Fandom‘un 2023 Inside Gaming raporuna nazaran, nihayet beş yılda her Aka demografi, platform ve oyun tipinde insanların oyun etkileşimi arttı. genel olarak herkes daha Çok oyun oynarken birtakım nesiller oyun oynamaya daha meyilli. Lakin birinci akla Z nesli gelse de en Fazla oyun oynayanlar onlar değil.

Y nesli daha Çok oyun oynuyor

Yapılan kapsamlı ankette Y kuşağının genç ıslak kümelerine nazaran oyun oynamaya daha Çok Vakit ayırdığını belirtildi. Ankete katılan beş Y jenerasyonundan ikisi haftada 22 saat veya daha Çok oyun oynadıklarını söylüyor. Y kuşağı tıpkı vakitte konsollar üzere öteki oyun platformları yerine bilgisayarı tercih etme eğilimindeyken, genç jenerasyonlar muhtemelen giriş maliyetleri nedeniyle taşınabilir oyunlara daha Çok yöneliyor.

Belli bir oyuna duyulan ilgi, varsayım edebileceğiniz üzere ıslak kümeleri ortasında da farklılık gösteriyor. Genç oyuncular, yaşlılara kıyasla yayıncılardan yahut tanınan olan oyunlardan daha Çok etkileniyor. Bu arada Y kuşağı, güzel Ira gelişimi ve kuvvetli öyküler sunan oyunları satın alma eğiliminde oluyor.

Neden oyun oynuyoruz? sorusuna da verilen cevaplar farklılık gösteriyor. Gençler oyunları, muvaffakiyet peşinde koşmanın verdiği heyecandan Dolayı oynadıklarını ve oyunları Vakit geçirmenin bir yolu olarak gördüklerini aktarıyor. Daha yaşlı kitleler ise oyunların sunduğu entelektüel ikazım ve keşif özelliklerinden hoşlandıklarını lisana getiriyor.

Ebeveynler çocuklarıyla artık daha Çok oyun oynuyor

Oyun birebir vakitte ebeveynler için de çocuklarıyla bağ kurmanın bir yolu haline geldi. Ankete katılan ebeveynlerin yüzde 56’sı oyun oynamanın Birlikte yapılabilecek eğlenceli bir aktivite olduğunu söylerken, yüzde 41’i hayranlıklarını çocuklarına aktarmak istediklerini Anlatım etti. Ebeveynlerin üçte biri Birlikte oyun oynamanın takım çalışması ve Amel birliği becerilerinin gelişmesine Yardımcı olduğuna inandıklarını, dörtte biri liderlik becerilerini geliştirdiğini ve yüzde 26’sı Birlikte oyun oynamanın Değerli yaşam marifetlerini öğrettiğini düşündüklerini söyledi.

Giderek daha Çok oyun oynanıyor

nihayet beş yılda oyunlara iştirak her demografik kümede, platformda ve tıpta artış gösterdi. Oyuncuların yüzde 45’i oyun oynamaya her zamankinden daha Çok Vakit ayırıyor. Y neslinin oyun alanında Değerli (ve şimdi kullanılmamış) bir kitle olduğu Anlatım ediliyorken Y jenerasyonunun yüzde 52’sinin oyun oynamayı 1 numaralı İlgi alanı olarak gördüğü aktarılıyor.

Ebeveynlerin çocuklarıyla Birlikte oynadığı birinci 5 oyun Mario (%50), Minecraft (%48), Roblox (%37), Üstün Smash Bros (%33) ve Kirby (%32) oldu. Bununla birlikte, küçükler en Fazla battle royal (%49), yarış (%46) ve hayatta kalma oyunları (%39) oynarken; Y nesli Elden Ring yahut World of Warcraft üzere oyunlarla MMO (%41), strateji (%27) ve RPG (%26) tiplerine daha Çok yöneliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir