Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Google’ın gizli projesi: Sıfırdan kod yazabilen yapay zeka geliştiriyor

Google’ın gizli projesi: Sıfırdan kod yazabilen yapay zeka geliştiriyor

admin admin -
15 0
GitHub ve öteki şirketler kod yazma sürecine Yardımcı olacak sinir ağları sunarken Google sessiz sedasız bir halde ilerliyor. Arama devinin kendi başına program yazabilen, ayrıyeten yazdığı kodları tamamlayabilen, düzeltebilen ve iyileştirebilen bir yapay zeka aracı üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Esasında hudut ağına dayalı bir kod üretecinden bahsediyoruz. Pitchfork ismi verilen projenin şu anda Google Labs kısmı tarafından geliştirildiği biliniyor Ancak daha öncesinde Google X araştırma takımı üzerinde çalışmıştı.

İnsan müdahalesi olmadan kod yazacak

Google’a yakın kaynaklar, algoritmanın programlama stillerini öğrenebileceğini ve bu bilgiye dayanarak kod yazabileceğini söylüyor. Başlangıçta Python programlama lisanının kod tabanını insan müdahalesi olmadan yeni sürümlere güncellemek için oluşturuldu.

Ancak daha sonra proje, potansiyel olarak Google’daki binlerce geliştiricinin yerini alabilecek kadar büyümeye başladı. Yeni İcat için daha şimdiden “yazılımcıları işsiz bırakacak” üzere iddialı cümleler kurusa da bunu başarıp başaramayacağını Vakit gösterecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir