Skytech ve Hyundai televizyon grubunda iş birliğine imza attı

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok

Ünsal Group çatısı altında aktiflik gösteren Skytech, Hyundai ile gerçekleştirdiği Amel birliğinin imza merasimi; Ünsal Group Yönetim Konseyi Lideri Şinasi Ünsal, Skytech CEO’su Uğur Ünsal ve Hyundai Avrupa Şubeler Yöneticisi Hyundae Kim’in yanı Dizi Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’ın da iştirakiyle gerçekleşti. Hyundai’nin televizyon kümesinde 5 ülkenin üretim, satış, pazarlama ve dağıtım haklarını Meydan Skytech, Amel birliği kapsamında, 3 Yıl boyunca Hyundai markasıyla ürettiği televizyonları Türkiye, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Sırbistan ve Hırvatistan’a satacak. İş birliği doğrultusunda bugüne kadar 20 milyon dolarlık üretim yatırımı gerçekleştiren Skytech, 2024 yılına kadar yaklaşık 10 milyon dolarlık daha ek yatırım yapacak. Avrupa’da küresel satış ağı kurmayı, depo açmayı da planlayan Skytech’in maksatları ortasında Hyundai’nin televizyon teknolojileri alanında dünyadaki en Aka tedarikçisi olmak yer alıyor.

Skytech, Türkiye üretim ve ihracatına olan katkılarını artıracak

İş birliği ile ilgili görüşlerini paylaşan Ünsal Group Yönetim Heyeti Lideri Şinasi Ünsal, “Grup olarak; inşaat ve elektronik bölümlerinde aktiflik gösteriyoruz. Ayrıyeten savunma endüstrisine yönelik üretim yapan başka bir elektronik şirketimiz bulunuyor. Küme olarak nihayet derece başarılı ve verimli bir Yıl geçiriyoruz. 2022 yılında yaklaşık 1,5 milyar TL ciroya ulaştık. Küme olarak 2022 yılı amaçlarımızın de üzerine çıktık. Küresel marka Amel birliklerimiz ile hem Küme olarak hem de teknoloji tarafında Fazla Önemli atılımlar gerçekleştirdik ve atılımlarımıza devam ediyoruz. Skytech, ihracatı, istihdam sayıları ve Küme cirosu içinde yüzde 30’a ulaşan hissesi ile kümemizin en Kıymetli şirketlerinden. Skytech, Hyundai Amel birliği ile hem Küme cirosu içindeki hissesini ve pozisyonunu hem de Türkiye üretim ve ihracatına olan katkılarını artıracak. Ülkemizin ve kümemizin geleceği ismine böylesi Aka bir Amel birliğine imza attığımız için nihayet derece gururluyuz” diye konuştu.

“Türkiye televizyon pazarındaki hissemizi yüzde 15’e çıkaracağız”

İş birliğini, Skytech’in ismini bütün dünyaya duyurmak için Değerli bir fırsat olarak gördüklerini söyleyen Skytech CEO’su Uğur Ünsal; “Firma olarak, yıllık 3 milyon adet üretim kapasiteli, 4 adet TV, 2 adet elektrikli mesken aletleri üretim çizgisi ve 4 adet tam otomatik anakart dizgi sınırı bulunan tesisimizde 380 farklı üretim gerçekleştiriyoruz. Bugün üretimimizin yüzde 30’unu 17 ülkeye ihraç ediyoruz. Skytech’in yeni ülke ve pazarlara giriş kapısı da olacak Amel birliği ile İhracat gerçekleştirdiğimiz ülke sayısını yakın gelecekte 50’ye taşıyacağız. İhracatımızı da her Yıl yüzde 50 oranında büyütmeyi hedefliyoruz. Türkiye’de yüzde 7 olan televizyon pazarındaki hissemizi yüzde 15’e çıkaracağız. Üretim, satış ve ciromuzda Önemli bir atılım olacak Amel birliği ile 2023 yılı içerisinde yalnızca Hyundai eserleri ile 30 milyon dolar, 3 Yıl toplamında ise 120 milyon dolar ciro hedefliyoruz. Hyundai Amel birliği ile küresel marka olma yolunda adımlarımızı hızlandırırken, Türkiye’nin teknoloji üretimi konusundaki potansiyelini daha üst taşıyacağız.” açıklamalarında bulundu.

Uğur Ünsal: “Hedefimiz, dünyanın birçok ülkesindeki Hyundai temsilcisini Asya’dan Türkiye pazarına çekmek”

İş birliğinin yalnızca Skytech’in istikbal maksatlarına değil Türkiye teknolojisine, ihracatına ve üretimine de nihayet derece Kıymetli katkıları olacağına inandıklarını kaydeden Uğur Ünsal, “Teknoloji üreticisi olarak bu Amel birliği ile uzun periyotta farklı ülkelere de Hyundai TV gurubu eserlerini satmayı amaçlıyoruz. Dünyanın birçok ülkesindeki Hyundai temsilcisini Asya’dan Türkiye pazarına çekip üretim ve dağıtım planımız bulunuyor. Avrupa Gümrük Birliği içerisinde bulunan ülkemizde rastgele bir stok ya da en az sipariş limitleri olmadan üretim gerçekleştirmeyi ve ölçek iktisadı yaratmayı istiyoruz.” dedi.

“Skytech ile Amel birliğimizin uzun yıllar devam edeceğini düşünüyoruz”

Skytech ile Amel birliğinden nihayet derece Aka Sevinç duyduğunu belirten Hyundai Avrupa Şubeler Yöneticisi Hyundae Kim; “İş birliğimizin Skytech’in Hyundai’ye olan katkılarıyla uzun yıllar devam edeceğini düşünüyoruz. Bu kapsamda eserlerimiz ile birçok pazarda olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir