Samsung Galaxy S23 serisi iPhone 14 gibi uydu bağlantısına sahip olabilir

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
Birkaç ay Evvel Apple, iPhone 14 serisi ile ihtilal niteliğinde bir özelliği hayatımıza soktu. Yeni iPhone 14 serisinin, acil durum bağlantısı için düşük dünya yörüngesine yayılmış olan uydularla irtibat gerçekleştirilebileceği Apple tarafından duyurulmuştu. Görünüşe nazaran Samsung, yaklaşmakta olan Galaxy S23 serinde de misal bir özelliği getirecek.

iPhone 14’ün uydu özelliği Galaxy S23’e de gelebilir

Aktarılan habere nazaran Samsung, acil durumlarda kullanılması için Iridium Communications ile çalışıyor. Galaxy S23’ün uydu bağlantı sistemi Iridium’un düşük dünya yörüngesinde bulunan 66 uydusu aracılığıyla gerçekleştirilecek. Bu uydular sayesinde sesli arama ve bilgi iletişimi sağlanıyor olacak. Öte yandan Samsung’un bu özellik üzerinde iki yıldır Iridium ile Bir arada çalıştığı da belirtiliyor.

Buna karşılık Apple, iPhone 14 serisindeki uydu temasını sağlamak için Global Star ile Bir arada çalışıyor. Bu özelliği sunan bir diğer firma olan Huawei ise Mate 50 Pro serisi için Beidou uydularını kullanıyor.

Haberin kaynağı birebir vakitte Galaxy S23’ün uydu bağlantısı yoluyla metin iletileri, sesli bağlantı ve düşük boyutlu manzara paylaşımı yapabileceğini fakat uydu kontağının tabiatı gereği yüksek süratli bir temasın şimdilik Laf konusu olmadığı belirtiliyor. Bunlara ek olarak uydu ilişki hizmetinin bütün ülkelerde kullanımda olup olmayacağı ise belgisiz. Apple, iPhone 14’de yer Meydan uydu temasını yalnızca Kanada ve ABD’de kullanıma sunmuş durumda.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir