Google Chrome yeni özelliğini duyurdu

Yazılım May 19, 2023 Yorum Yok
Google Chrome birçok kişinin Daimi kullandığı tanınan bir web taracısı. Münasebetiyle Vakit geçtikçe kendisini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. Artık ise dikkat çeken erişilebilirlik güncellemesini Google Chrome kullanıcılarına sunmayı planlıyor.

URL’deki imla kusurlarını düzeltecek

Google Chrome artık URL’lerinizdeki imla yanılgılarını Denetim edecek ve ne demek istediğinizi düşünerek, önerilen web sitelerini görüntüleyecek. Şirket bu değişikliği daha Aka bir erişilebilirlik güncellemesinin bir kesimi olarak duyurdu ve özelliğin Evvel masaüstüne, akabinde da önümüzdeki aylarda mobil cihazlara geleceğini söyledi.

Haritalara da yeni bir güncelleme gelecek

Google Haritalar’a tekerlekli sandalyeyle erişilebilen simgesini herkes tarafından görülebilir hale getiren kullanışlı bir güncelleme daha gelecek. Daha Evvel bu türlü bir durum Laf konusu değildi, zira bir yerin basamaksız bir girişi olup olmadığını görmek için Google Haritalar‘ın Erişilebilir Yerler özelliğini seçmeniz gerekiyordu. Bu yeniliğin ilerleyen vakitlerde Türkiye’de de kullanıma sunulması mümkün.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir