Google Pixel 8 Pro vücut sıcaklığınızı ölçebilir

Genel May 19, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz haftalarda Pixel 7a akıllı telefonunu ve Pixel Tablet’i tanıtan Google, istikbal nesil akıllı telefonları için kolları sıvadı. Bu yılın sonlarında yanlışsız resmen tanıtılması planlanan Pixel 8 ailesi, epey İlgi cazibeli olacağa benziyor.

Pixel 8 Pro, termometre olarak kullanılabilecek

Mobil teknoloji dünyasında sağlam bir kaynak olan 91Mobiles, Google’ın yeni nesil amiral gemisi hakkında Değerli bir bilgi paylaştı. Bu kaynağa nazaran Pixel 8 Pro, kızılötesi sensöre sahip olacak ve bu sensör, objelerin ve şahısların sıcaklığının ölçülmesine müsaade verecek. Sensör, arka kamera sisteminde bulunacak ve LED flaşın Çabucak altında bulunacak.

91Mobiles, savı ile birlikte Pixel 8 Pro’ya ilişkin bir görüntü da paylaşmıştı. Resmi bir kaynaktan alındığı düşünülen bu görüntü, YouTube’dan kaldırıldı. Google’ın bu özelliği ile Pixel 8 Pro kullanıcıları, telefonları ile gövde sıcaklıklarını ve objelerin sıcaklıklarını ölçebilecek. Firmanın neden bu türlü Enteresan bir karar verdiği bilinmiyor fakat bu, kullanıcıların seveceği bir özellik olacaktır. Tensor G3 işlemcisinden ve Samsung ISOCELL GN2 kamera sisteminden Güç alması beklenen Pixel 8 Pro, muhtemelen bu yılın ekim ayında tanıtılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir