God of War tarzında karanlık bir Ninja Kaplumbağalar oyunu geliştiriliyor

Yazılım Mar 24, 2023 Yorum Yok
Ninja Kaplumbağalar (Teenage Mutant Ninja Turtles), oyunları ile olmasa da çizgi sinema ve çizgi romanlarıyla geniş kitleler tarafından seviliyor. Yapılan sinema sinemaları ortalama bir düzeyde olsa da yapılan bir İlan ile Ninja Kaplumbağalar’ın evvelkilerden Fazla daha farklı bir şekilde yeni bir oyununun geliştirilme kademesinde olduğu söylendi. 

Beklenmedik tarzda Ninja Kaplumbağalar oyunu geliyor

Ninja Kaplumbağalar’ın haklarını elinde tutan Paramount Global’in oyunlardan Mesul kıdemli reis yardımcısı Doug Rosen’e nazaran 2020 yılında çıkan The Last Ronin çizgi romanı, geliştirilen yeni oyuna uyarlanacak. The Last Ronin’de bildiğimiz eğlenceli ve renkli bir Ninja Kaplumbağalar kıssasından ışıkta daha karanlık bir hikaye işleniyor. Rosen, Last Ronin görüntü oyunu uyarlamasının ismi açıklanmayan bir stüdyo tarafından geliştirildiğini ve muhtemelen piyasaya sürülmesine “birkaç yıl” olduğunu söyledi.

(Yazının devamında kritik değere sahip spoiler yoktur.)

Ninja Kaplumbağalar oyunu nasıl olacak?

The Last Ronin uyarlaması Ninja Kaplumbağalar oyunu, Biricik bir kaplumbağanın hayatta kaldığı başkalarının ise öldüğü bir gelecekte geçecek. Rosen, yaptığı açıklamada oyunun üçüncü Şahıs aksiyon RPG türünde, AAA kalitesinde ve genel olarak son God of War oyunları biçiminde olacağı söyledi.

Beş sayılık The Last Ronin çizgi romanında hayatta yalnızca Biricik kaplumbağa kalmıştı. Splinter iç Geri kalanların tamamı Foot Clan tarafından yok edilmişti, ayakta kalan kaplumbağa ise savaşın harap ettiği New York kentinde eşitlik arayışına girişmişti. Bu ortada kentin Shredder’ın torunu tarafından yönetildiğini de belirtelim.

Çizgi romanı okumayanlar için hayatta kalan kaplumbağanın ismini açıklamayacağız lakin kendisi Vakit vakit kardeşlerinin hayatta olduğuna inandığı halüsinasyonlar görmekteydi. Doug Rosen, bu halüsinasyonlar ve flashbackler sayesinde öbür karakterlerin oynanabilir hale gelebileceğini söyledi. Fakat şimdilik bu oynanış ayrıntıları mutlaklaşmış değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir