Tahminlerinin %85’i gerçekleşen Kurzweil: İnsanlık 2030’da ölümsüz olacak

Genel Mar 24, 2023 Yorum Yok
2029-2030 yıllarında insanlık ölümsüzlüğe kavuşacak. Bu İzah Amerikalı bilgisayar bilimcisi, mucit, fütürist, Google‘ın teknolojiden Mesul başkanı Raymond Kurzweil tarafından yapıldı.

Yapay zeka, aktif zekamızı milyarlarca Kez katlayacak 

Bilim insanına nazaran, 2030 yılına kadar insan bedenine yerleştirilecek nanorobotlar insanların hastalıklardan kurtulmasını sağlayacak. Kurzweil insan ömrünün her Yıl bir yıldan Çok artırılabileceğine inanıyor ve bundan oldukça emin. Ayrıyeten, bu vakte kadar yapay zekanın insan zekasına sahip olacağı görüşünü de şu sözlerle dile getiriyor:

2029, Yapay zekanın Turing testini geçeceği ve hasebiyle insan zekası düzeylerine ulaşacağını tam olarak kestirim ettiğim tarih. Kendi yarattığımız zeka ile birleşip aktif zekamızı milyarlarca Sefer katlayacağımız “Teknolojik Tekillik” için ise tarihi 2045 olarak belirledim.” 

Kurzweil daha Evvel 150 kadar tahminde bulunmuş ve bunların yüzde 85’i gerçekleşmişti. Bunların birçok bilgisayarlar ve Yapay zeka ile ilgili. mesela 2000‘li yıllarda sanal gerçeklik gözlüklerinin ve akıllı saatlerin ortaya çıkacağını öngörmüştü.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir