Apple, iPhone 15’in Dinamik Ada’sında önemli bir değişiklik yapıyor

Genel Mar 24, 2023 Yorum Yok
Söylentilere nazaran tüm iPhone 15 modelleri Dinamik Ada‘ya sahip olmakla kalmayacak, birebir vakitte analist Ming-Chi Kuo’ya nazaran bu, iPhone 14 Pro’da kullanılandan daha farklı ve şimdiki bir versiyon olacak.

iPhone 15’in Dinamik Ada’sında değişiklik

Ming-Chi Kuo’ya, iPhone 15’lerdeki yakınlık sensörü Dinamik Ada’nın içine entegre edilecek. iPhone 14 Pro’da yakınlık sensörü ekranın altında (Dinamik Ada’nın dışında) yer alıyor. Bu değişikliğin Dinamik Ada boyutunda rastgele bir değişiklik yapmayacağı da belirtiliyor. Bu ortada yakınlık sensörü, kullanıcı telefonu kulağına tuttuğunda bunu algılıyor ve ekranın kapatılmasını sağlıyor.

Kuo’nun da belirttiği üzere, bu değişikliğin Dinamik Ada’nın görünümünde ya da işlevselliğinde rastgele bir ayrım yaratması pek mümkün değil. Apple’ın bu türlü bir karar alıyor olması ise muhtemelen maliyetlerden kaynaklanıyor. Öte yandan Apple’a yakınlık sensörü tedarik eden Finisar, iPhone 14 Pro’da olan 1380nm’ye kıyasla Apple’a 940nm dalga uzunluklu yakınlık sensörleri sağlamaya başlayacak.

Apple’ın iPhone 15 serisini her zamanki üzere Eylül ayında piyasaya sürmesi bekleniyor. iPhone 15 serisinin Pro modellerinde A17 Bionic yongasının normol modellerde ise A16 Bionic yongalarının kullanılması bekleniyor. ek olarak bütün modeller Lightning yerine artık USB-C şarj soketine geçiş yapacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir