İddia: Tüm Galaxy telefonlar aynı tasarım dilini kullanabilir

Genel Mar 24, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefon pazarında yaşanan rekabet her geçen gün artıyor. Bu bağlamda üreticilerin Özellikle tasarım konusunda farklı kararlara imza attığını görüyoruz. Artık de bu isimler ortasından Samsung, 2023 yılında piyasaya sürülecek Galaxy telefonlarda ortak bir tasarım lisanına yer verebilir.

Tüm Galaxy telefonlar tıpkı tasarım lisanını kullanabilir

Bugün tanınan bir sızıntı kaynağı, Samsung’un Vietnam’da düzenlenen Galaxy A serisi basın açıklamasında ”Galaxy A’dan Z amiral gemisine kadar bütün 2023 Galaxy serisinin tıpkı tasarım lisanını paylaşacağını doğruladığını” belirtti. Bu İzah bizlere istikbal jenerasyon Galaxy akıllı telefonların birbirleri ile misal dizaynlarda karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Öte yandan Samsung’un Galaxy Z serisi katlanabilir aygıtlarda yola nasıl devam edeceği hala meçhul. Bu nedenle genel bir dizayndan ziyade cihazların form faktöründe değişimler görebiliriz. Yani Galaxy F, A, M, S ve Z serisi modelleri, temel olarak ön ve artta düz bir dizayna sahipken, kavisli köşeler ile karşımıza çıkabilir. Lakin bunu öğrenmek için bir müddet daha beklememiz gerekecek.

Bilindiği üzere günümüzde Huawei, Xiaomi ve Apple iç olmak üzere birçok üretici, kendi aygıtlarında bir imza niteliğinde tasarımlara yer veriyor. Bu nedenle Samsung’dan gelen haberin şaşırtan olmadığını belirtelim. Lakin bütçe ile amiral gemisi telefonların misal görünmesi, Samsung’un pazar rekabetine tesirde bulunabilir. Pekala siz bu bahiste neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir