God of War Ragnarök’ta gizli şiirler: Sony oyunlarına sürpriz gönderme

Yazılım Kas 11, 2022 Yorum Yok
God of War Ragnarök ve Sony ikilisi oyuncuları şaşırtan şiir göndermeleri ile gündemde. Çünkü bu üretimin içerisinde keşfedilen şiirler aslında Sony’nin en Ünlü oyunlarına sanatsal göndermeler yapıyor.

 

God of War Ragnarök şiirler ile ne anlatıyor?

Bu oyundaki kozmosları gezmeye başlayan oyuncuların bulduğu yazılı içeriklerin God of War serisi ile ilgili olmadığı ortaya çıktı. Olağanda bir God of War üretiminde çoklukla Öbür bir God of War oyununa atıfta bulunulur.

Kvasir’in Şiirleri başlığı altında toplanan 14 adet gizli şiir mevcut. Her şiir PlayStation’a Özel olarak geliştirilen bir oyunu temsil ediyor. Bu oyunların ortasında Horizon: Zero Dawn, MLB the Show, Death Stranding ve Uncharted var.

Şiirlerde ismi geçen oyunların ismiyle neredeyse eş manalı olan mizahi isimler kullanılmış. örneğin Journey isimli oyunun Türkçe karşılığı seyahat / seyahat. Sony ve God of War imalcileri bu oyuna atıfta bulunmak için Trip kelimesini seçmiş.

Bu söz de lisanımızda birebir manalar eşliğinde kullanılabiliyor lakin küçük tefek farklılıklar mevcut. IGN tarafından yayımlanan ilgili haberde Tüm şiirlere erişilmiş.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir