God of War Ragnarok yaklaşık 5 kat daha fazla maliyetli

Yazılım Nis 25, 2023 Yorum Yok
Oyun dünyasının en Fazla beklenen ve en Fazla satan üretimlerinden God of War Ragnarok dalın geldiği nihayet noktayı da gözler önüne seriyor. Bir Devre gişe sinemalarına Özel olan devasa imal bütçeleri artık oyunlar için de geçerli.

God of War Ragnarok ne kadar mal oldu?

Gelişen oyun motorları, görsel teknolojiler, yeni jenerasyon konsollar derken oyunların geliştirilme süreci ve haliyle maliyetleri de artıyor. O denli ki amiral gemisi oyun serileri artık Hollywood üretimlerinden daha Çok maliyet gerektiriyor.

Yapılan açıklamaya göre God of War Ragnarok geliştirme süreci 200 milyon dolara mal oldu. God of War III oyununda bu sayı 44 milyon dolar civarındaydı ve neredeyse 5 kata yakın bir maliyet artışı görülmüş.

Elbette bu kadar tezli bir oyun için maliyetler makul görülebilir fakat bunun yansıması oyunculara oluyor. Stüdyoların oyun fiyatlarını 70$ ve hatta 80$ üzerine çıkarmasının en Aka sebebi bu. God of War Ragnarok yalnızca nihayet çeyrekte 11 milyon sattı ve 10 milyar dolar gelir getirdi fakat maliyetlerin burada duracağını düşünmek safdillik olur.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir