Gereksinimleri karşılamayan Windows 11 bilgisayarlar için yeni filigran geliyor

Yazılım Şub 14, 2023 Yorum Yok
Microsoft, Windows 11’i bir yıldan Çok bir mühlet Evvel piyasaya sürdü. İşletim sistemi geçtiğimiz yılın nihayet aylarında birinci Aka güncellemesini alarak daha sezgisel ve eksiksiz bir hale büründü. Artık ise Windows 11’in 2023 güncellemesinde ise desteklenmeyen sistemler için bir filigran geliyor.

Windows 11’e yeni filigran geliyor

Ocak 2023 güncellemesinin bir modülü olarak Microsoft artık Windows 11 22H2 çalıştıran desteklenmeyen bilgisayarlarda “Sistem ihtiyaçları karşılanmadı” filigranını göstermeye başladı. Lakin Microsoft bu filigranı her sistemde göstermiyor üzere görünüyor. Münasebetiyle kimi sistemi yetersiz kullanıcılarda Ocak 2023 Salı Yaması’ndan sonra bu filigran gösterilmekte.

Gelinen noktada kullanıcılar, sistemleri Windows 11’in ihtiyaçlarını karşılamasa da Türlü araçları kullanarak yeni işletim sistemini bir müddettir kullanıyor. Kaldı ki aygıtınız Windows 10’u sıkıntısız bir halde çalıştırabiliyorsa, Windows 11’i de çok yeterli çalıştıracaktır.

Ancak Microsoft, Emniyet telaşlarından Dolayı Windows 11’i eski sistemlerde çalıştırmak istemiyor. Bunun yerine şirket, yeni işletim sistemi için en az ihtiyaçları karşılayabilen bir sisteme geçmenizi talep ediyor. Öte yandan, “Sistem ihtiyaçları karşılanmadı” uyarısı Meydan sistemlerde Windows 11’in işlevselliğinde bir değişiklik olmayacak ve güncellemeleri almaya devam edecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir