Cyberpunk 2077 RT Overdrive modu çıktı! Minimum RTX 3090 istiyor

Yazılım Nis 11, 2023 Yorum Yok
Kısa mühlet önce Nvidia, Cyberpunk 2077’nin ”Path Tracing” teknolojisini içeren RT Overdrive modunu görücüye çıkardı. Bu noktada RTX 4090’ı bile zorlayan RT Overdrive modu, bugün Son kullanıma sunuldu. Pekala yeni teknoloji hangi kartlar tarafından destekleniyor? Gelin daima birlikte bakalım.

Cyberpunk 2077 Overdrive moduna kavuştu

Cyberpunk 2077 için geçtiğimiz saatlerde yayınlanan 1.62 yaması, tam ışın izleme olarak da bilinen “Path Tracing” ve Yapay zeka tabanlı kıyı yumuşatma modu Nvidia DLAA iç olmak üzere Kıymetli yenilikler içeriyor. Fakat yamanın en dikkat çeken özelliği RT Overdrive modu diyebiliriz. Oyunun görsel sürece çizgisini genişleterek her noktada ışın izlemeyi etkin hale getiren bu teknoloji, görsel kalitede muazzam bir artış sağlıyor.

CD Projekt Red’e nazaran Overdrive modu, minimum RTX 3090 (1080p 30FPS ayarlarında) ve RTX 40 serisi (4070 Ti ve üstü) ekran kartları ile sonlu. 8 GB VRAM ve ışın izleme dayanağına sahip öteki kartlarda ise sadece Fotoğraf Modu’nda ulaşılabilir olacak.

Yeni mod sırf muhakkak kullanıcılar ile hudutlu olsa da, bu Yıl çıkacak Cyberpunk 2077 Phantom Liberty genişlemesinin geniş çapta kullanıma sunulacağını hatırlatalım. Hakikaten CD Projekt Red, bugüne kadarki en Aka DLC’lerden biri olacağını söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir