CD Projekt Red onayladı: The Witcher Remake açık dünya olacak

Yazılım Oca 10, 2023 Yorum Yok
Geçen ay, CD Projekt Red ve yeni Polonyalı geliştirici Fool’s Theory‘nin orijinal The Witcher‘ın yine imali üzerinde çalıştığını duymuştuk. Firma resmi olarak. The Witcher Remake’in geleceğini Ekim ayında resmen duyurmuştu. CDPR’nin 2022 yılı üçüncü çeyrek mali raporunda ise The Witcher Remake’in Aleni dünya olacağı da artık onaylanmış durumda.

The Witcher Remake Aleni dünya olacak

2007 yılında çıkan birinci The Witcher, tam Aleni dünyadan daha Fazla klâsik bir doğrusal aksiyon-RPG tipindeydi. Münasebetiyle ise The Witcher Remake’in birinci haliyle gelmesi biraz soru işareti uyandırıyordu çünkü Witcher 3 ile oyuncular tam Aleni dünya ortamını benimsemiş durumda. Ancak CDPR’nin mali raporuna nazaran The Witcher Remake, oyuncuları Mesut edecek biçimde “hikaye odaklı, Biricik oyunculu bir Aleni dünya RPG” olacak.

CD Projekt Red, yeni oyun hakkında Öbür bir şey söylemedi ve Ekim ayında yaptığı açıklamayı yineledi: “Daha Çok ayrıntıyı paylaşmamız biraz Vakit alacak.”

Stüdyo lideri Adam Badowski, “The Witcher, CD Projekt Red ve bizim için her şeyin başladığı yerdi. Şimdiye kadar yaptığımız birinci oyundu ve o vakitler bizim için Aka bir andı. Bu yere Geri dönmek ve yeni nesil oyuncuların deneyimlemesi için oyunu yine yapmak, daha Aka değilse de tıpkı derecede Aka hissettiriyor” dedi.

CD Projekt Red öteki üretimlere yoğunlaşıyor

CD Projekt Red ayrıyeten dahili stüdyolarının neye odaklandığına dair bir güncelleme sağladı. Kod ismi Canis Majoris olan Witcher tekrar üretimi, Fool’s Theory dahili bir CDPR stüdyosu olmadığı için Çabucak alttaki görselde yer almıyor lakin öteki üretimlerin durumunu bizlere gösteriyor.

Gördüğünüz üzere, Temel Cyberpunk 2077 tecrübesini müdafaaya ve güncellemeye odaklanan CD Projekt Red geliştiricilerinin sayısı azalmış durumda. Bunun yerine, stüdyonun çoğunluğu yaklaşan yeni kuşağa Özel Cyberpunk 2077: Phantom Liberty genişlemesine odaklanmış görünüyor. Stüdyonun Değerli bir kısmı da kod ismi “Polaris” olan yeni Witcher üçlemesi için ön hazırlık çalışmalarına başlamış. Kod ismi “Sirius” olan Molasses Flood, ve şu anda ismi olmayan Witcher projeleri üzerindeki çalışmaların da hızlandığı görülmekte.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir