Google, Wear OS için Gmail ve takvim uygulaması hazırlıyor

Genel Oca 10, 2023 Yorum Yok
Android tarafında akıllı saatler için Kıymetli bir ekosistem oluşturan Wear OS, geçtiğimiz 1.5 Yıl içinde Kıymetli bir değişim sürecine girdi. 2021 yılında Samsung ile Amel birliğinde Wear OS 3.0’ı tanıtan Google, geçtiğimiz aylarda da Wear OS 3.5 güncellemesini ve Pixel Watch cihazını tanıtmıştı. Bu süreçte platform, Kıymetli özelliklerle yenilenmiş olsa da hala Değerli eksikliklere sahip. Fakat tezlere nazaran Google, Wear OS için istenen Değerli iki uygulama üzerinde çalışıyor.

Google, Gmail ve takvim uygulaması üzerinde çalışıyor

Wear OS 3.0, birinci olarak geçtiğimiz Yıl Samsung akıllı saatlerinde ortaya çıkmıştı. Samsung, bu işletim sistemini One UI ile özelleştirerek kendi uygulamalarını sunmuştu bu nedenle Wear OS’in sade tecrübesi uzun bir müddet gizli kalmıştı. Geçtiğimiz haftalarda Pixel Watch’ın kullanıcılarla buluşması ile Wear OS 3.5, tam manası ile görücüye çıkmış oldu.

İşletim sistemi genel manada beğenilse de Gmail ve takvim uygulamalarının eksikliği önemli tenkitlere Sebep olmuştu. İşletim sisteminin şimdiki sürümü ile takvim, sadece istikbal üç günü gösteriyor ve yeni etkinlikler sadece Google Assistant üzerinden hazırlanabiliyor. E-posta dayanağı sırf bildirimler üzerinden destekleniyor. Lakin görünüşe nazaran Google, tenkitlerin farkında ve platform için bu uygulamalar üzerinde çalışıyor. 

Firmaya yakın kaynaklı 9to5Google’dan gelen bilgilere nazaran Google, Pixel Watch üzerinde Gmail ve takvim uygulamaları test ediyor. Siteye nazaran bu uygulamaların tam sürüm olacağı belirtilse de uygulamaların hangi işlevlerini destekleyeceği muhakkak değil. WearOS için hazırlanan bu uygulamalar, önümüzdeki aylarda yayınlanacak Pixel güncellemesi ile Birlikte Aygıt için yayınlanabilir. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir