Call Of Duty: Modern Warfare 2 yeni bir rekora daha imza attı

Yazılım Şub 09, 2023 Yorum Yok
Activision tarafından geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürülen Call of Duty Çağdaş Warfare II, yeni rekorlara imza atmaya devam ediyor. Kısa mühlet önce 1 milyar dolarlık satış sayısına ulaşan en süratli Call of Duty oyunu olmaya hak kazanan üretim, artık de çıktığı çeyrekte serinin en Fazla satan oyunu oldu.

Call of Duty Çağdaş Warfare II rekorlara doymuyor

Bildirilenlere nazaran Çağdaş Warfare II, çıkışından dört ay sonra 2003’e kadar uzanan bütün Call of Duty oyunlarını geride bırakmayı başardı. Bununla Bir arada Activision, üretimin ayrıntılı satış sayılarını açıklamadı. Fakat bu muvaffakiyetin, şirketin dördüncü çeyrekte yıldan yıla yüzde 60 gelir artışı sağlamasına Yardımcı olduğu belirtiliyor.

Oyunun Türkiye fiyatıyla ilgili kanıları bir kenara bırakırsak yeni haberin şaşırtan olmadığını belirtelim. Çünkü tanınan imal, sadece 10 gün içinde Yekün oyun satış gelirlerinde 1 milyar doları geride bırakmıştı. Bu sayılara oyun içi satın alımlar da eklendiğinde şirketin rekor gelirlere imza attığını söyleyebiliriz.

Ayrıca Call of Duty Çağdaş Warfare II’nin başarısı, Microsoft’un Activision Blizzard satın alımına Olumsuz bir tesirde bulunabilir. Günümüzde düzenleyici kurumlar tarafından incelenen mutabakatın, 11 Nisan’a kadar sonuçlanması bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir