Netflix, “belli ülkelerde” şifre paylaşımını engellemeye başladı

Genel Şub 09, 2023 Yorum Yok
Netflix, şifre paylaşımına yönelik kısıtlamaları bir müddettir Latin Amerika’da uyguluyor. Hesap paylaşımı yapanlar için kısıtlayıcı kurallar, Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya’da uygulanmaya başlandı. Bu ülkelerdeki aboneler, Netflix şifrelerini tıpkı meskende olmayan şahıslarla paylaşmaları durumunda ek fiyat ödeyecek.

Alt hesaplar için ekstra ücret!

Netflix üyeleri, tıpkı konutta yaşamadıkları kişi/kişiler için ek alt hesap oluşturmak zorunda. Bunun da bedeli; Kanada ve Yeni Zelanda’da 7.99 dolar, Portekiz’de 3.99 euro, İspanya’da 5.99 euro. Netflix, ikiden Çok alt hesap oluşturmaya müsaade vermiyor. Her hesabın kullanıcı ismi ve şifresi farklı olacak.

Halihazırda tıpkı hesabı kullanan bireyler, profillerini yeni fiyatlı bir hesaba aktarabilecek. Sinema sıra teklifleri, izleme geçmişleri ve izleme listeleri, oyunları ve öbür bilgileri otomatik olarak yeni hesaba aktarılacak.

Ev ağından giriş yapma zorunluluğu

Diğer şifre paylaşım kısıtlamaları da geçerli olacak. Üyeler, konutlarını birincil pozisyonları olarak ayarlamak zorunda. Bununla Bir arada meskende WiFi ağı üzerinden en az 31 günde bir Netflix hesaplarına giriş yapmak zorunda. Faal taktirde hesaplarına erişimlerinin engellenmesi riskiyle karşı karşıya kalacaklar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir