Başarsoft, harita üzerinden yardım taleplerini ve yardım dağıtım noktalarını gösteren uygulamasını yayınladı

Genel Şub 09, 2023 Yorum Yok
Kahramanmaraş merkezli olarak gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin tesirleri sürüyor. Sarsıntıdan etkilenen kentlerde taşınabilir irtibat ve yardıma uyumu sorunları devam ediyor. Başarsoft, yardıma gereksinim duyulan bireylere kolay halde ulaşılabilmesi için harita bazlı Başarsoft Yardım Uygulaması sistemini yayına aldı.

Kargo ve kurye firmalarına kendi datalarıyla harita ve navigasyon hizmeti sunan Başarsoft, Anadolu kentleri için en ayrıntılı haritalardan birine sahip. Bu bilgiyi depremzedelere yardım için kullanmayı amaçlayan şirket, deprem.basarsoft.com.tr isimli adres üzerinden hizmet veren Başarsoft Yardım Uygulaması’nı kullanıma sundu. Harita üzerinden hangi noktada yardıma muhtaçlık duyulduğu ve hangi noktada yardım dağıtımı yapıldığı görülebiliyor. Platform, Amazon Türkiye’nin dayanağıyla Amazon sunucuları üzerinde çalışıyor.

Yardıma gereksinim duyan şahıslara süratlice ulaşılması amaçlanıyor

Platformda “Yardım Talep et” ve “Yeni Yardım Noktası” isimli iki özellik mevcut.

Yardım Talep Et butonu ile yardıma muhtaçlık duyan bireyler, harita üzerinden pozisyonunu işaretleyerek gereksinim duydukları yardım hakkında bilgi giriyor. Yetkili ve yardımsever bireyler haritaya bakarak nerede yardıma gereksinim duyulduğunu görebiliyor. Depremzedeler tarafından çadır, ısınma, yiyecek, kurtarma vs. üzere yardım talepleri platforma eklenmiş durumda. yıkıntı altında kalan bireyler hakkında yardım davetleri da yer alıyor.

Yeni Yardım Noktası isimli özellik ise Yemek dağıtımı, erzak dağıtımı, barınma üzere yardımların yapıldığı yerlerin pozisyonunu depremzedelere göstermeye yarıyor. En yakın yardım noktasını kolay bir halde görebilmek Mümkün oluyor. Platform aktif bir formda kullanılırsa yardımların gereksinim sahiplerine ulaştırılmasına kolaylık sağlayacaktır.

Başarsoft Yardım Uygulaması

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir