Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Blizzard, NetEase ile anlaşmaya varamadı: Çin sunucuları kapatıldı

Blizzard, NetEase ile anlaşmaya varamadı: Çin sunucuları kapatıldı

admin admin -
8 0
Blizzard, yayıncı ortağı NetEase ile muahede sağlayamadı ve World of Warcraft, Overwatch 2, Diablo iç Çin’deki oyunlarının birçoklarının fişini çekti. Diablo Immortal, NetEase ile başka bir yayıncılık mutabakatıyla dağıtıldığından etkilenmiyor.

Blizzard’ın Çin’deki sunucuları yirmi Yıl sonra kapatması üzerine milyonlarca oyuncu, ikonik World of Warcraft serisi ve öteki tanınan oyunlara erişimi kaybetti. Şirket, uzun müddettir Bir arada çalıştığı Mahallî Amel ortağı NetEase ile lisans kontratının sona ermesinin akabinde Çin’deki hizmetlerini askıya aldı.

Yabancı yayıncılar, Çin’de oyunları sunmak için Lokal ortaklarla çalışmak zorunda. Fakat geçen Kasım ayında Blizzard ve NetEase, bu ay sona erecek olan lisans mutabakatlarını yenilemeyeceklerini açıkladı. Bu mutabakatlar, 2008’den beri Çin’de tanınan Blizzard oyunlarının yayınlanmasını kapsıyor. O devirde başka ayrı açıklamada bulunan taraflar, daha Çok ayrıntı vermeden kilit koşullar üzerinde yeni bir muahedeye varamayacaklarını söylediler.

Blizzard, Çinli oyuncuların kesintisiz oynamaya devam etmesi için geçen hafta tekrar NetEase ile görüşme sağladı fakat NetEase uzatma teklifini kabul etmedi. NetEase, Blizzard’ın teklifini “şoke edici, uygunsuz, Amel mantığına uymayan” bir Teklif olarak nitelendirdi. NetEase, ayrıyeten Blizzard’ın Çin’de yeni ortaklar bulma çalışmalarına başladığını ve Hangzhou merkezli şirketi haksız bir pozisyona soktuğunu da belirtti.

Şirketler, başka bir mutabakat kapsamında Diablo Immortal’ın ortak geliştirilmesi ve yayınlanması üzerine Bir arada çalışıyor. NetEase, Kasım ayında yaptığı açıklamada bu Amel birliğinin devam edeceğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir