Amazon, Yüzüklerin Efendisi temalı MMO oyun geliştiriyor: İşte detaylar

Yazılım May 16, 2023 Yorum Yok
Amazon Games, yaptığı duyuruda Yüzüklerin Efendisi‘ni Temel Meydan devasa Fazla oyunculu çevrimiçi (MMO) bir oyun geliştireceklerini açıkladı. Amazon, Embracer Group ile Birlikte bu projeyi hayata geçireceklerini belirtti. Lakin internet dünyası şimdilik bu duyuruyu biraz aralı karşılamış üzere görünüyor.

Erken geliştirme aşamasında

Yapılan duyuruya nazaran geliştirilen oyun PC ve konsol oyunu olacak. Şimdi erken geliştirme basamağında olan oyundan “Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi edebi üçlemesinin sevilen öykülerini içeren, Orta Dünya’da geçen Aleni dünya MMO macerası” şeklinde bahsediliyor. Bu üretimin ardında ise Amazon’un bir öteki MMO’su New World‘ün arkasındaki Amazon Games Orange County stüdyosu bulunuyor. New World, MMO RPG tutkunlarının ağzında ekşi bir tat bırakmıştı.

Amazon Games reis Yardımcısı Christoph Hartmann, “Oyunculara Yüzüklerin Efendisi’ne yeni bir nazar açısı getirmek uzun vakittir grubumuzun dileğiydi ve Middle-earth Enterprises’ın bu ikonik dünyayı bize emanet etmesinden Haysiyet ve minnet duyuyoruz” dedi.

LOTR MMO için bir çıkış tarihi yok

Embracer geçen Yıl Middle-earth Enterprises‘ı satın alarak Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit ile ilgili sinema sinemaları, görüntü oyunları, masa oyunları, ticari eserler, tema parkları ve sahne yapımlarının dünya çapındaki haklarını elde etmişti. Bu ortada Amazon, geçtiğimiz Yıl Öbür bir The Lord of the Rings MMO oyununu Tencent ile uyuşmazlık nedeniyle iptal etmişti. Devasa bütçeli Güç Yüzükleri dizisi ise geçtiğimiz yıl, serinin hayranları tarafından beğenilmemişti.

Amazon’un Aleni bir formda Yüzüklerin Efendisi konusunda bir başarısızlığı Mevcut fakat Yüzüklerin Efendisi temalı bir MMO oyunu epeyce heyecan verici. Şimdilik oyunun ne Vakit çıkacağı yahut oyunun isimlendirmesinin ne olacağı hususları belirsizliğini koruyor. Esasen oyun şimdi erken geliştirme evresinde bulunuyor. Hasebiyle oyun için kabaca rahatlıkla 3-4 yılımızın olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir