AIPA, Türkiye’nin yapay zeka bilgi birikimini tüm dünyaya gösterecek

Yazılım Şub 01, 2023 Yorum Yok
Yapay Zekâ Siyasetleri Derneği (AIPA), Şubat ayında 2. yılını kutlayacak. AIPA Lideri Zafer Küçükşabanoğlu, 10-11 Şubat tarihlerinde Türkiye ve Avrupa’nın da en kapsamlı doruklarından birisi olan AI [Tomorrow Summit] 2023 aktifliğini düzenleyeceklerini duyurdu.

Çevrimiçi formatta düzenlenecek doruğa Yurt içi ve Yurt dışından yoğun katılım olacağının altı çiziliyor. Aktiflikte nihayet devirde Yapay zekâ ve teknoloji alanında tanınan bahisler olan Metaverse, ChatGPT, Uzay, İklim üzere hususlar ele alınacak. Türkiye’nin Yapay zekadaki potansiyeli bütün dünyaya gösterilecek.

Toplamda 19 oturumda 80 konuşmacının; iktisattan, güvenliğe, sağlıktan, tarıma kadar ele alınacağını belirten Küçükşabanoğlu, oturumların akabinde AITS Awards ismiyle mükafatlar verileceğinin ve bu mükafatların sahiplerinin tespitinde Yapay zekadan yararlanılacağının altını çizdi. AITS Awards mükafatlarına ek olarak heyet Özel mükafatları ve El-Cezeri ismine da Özel Ödül takdim edilecek.

Yapay zekâ alanında Fazla Kıymetli isimler ağırlanacak

AI [Tomorrow Summit] 2023’ün açılışı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Lideri Dr. Ali Taha Koç ile yapılacak. Aktiflikte Yurt içi ve Yurt dışından yapay zekâ alanında Fazla Değerli isimler ağırlanacak.

Türkiye Yapay zekâ ekosistemine katkıda bulunmak, bu alana İlgi duyan ve yatırım yapacak olan karar vericileri biraraya getirerek katma değer sağlayacak bir tesir ağı kurmayı amaçlayan AI [Tomorrow Summit] 2023’ün, konuşmacıları ve program detayına doruğun web sitesi olan www.aitomorrowsummit.com adresinden ulaşılabiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir