Nvidia doğruladı! Discord ekran kartı belleğini kısıtlıyor: İşte çözümü

Anakart Driverları, Donanım Şub 01, 2023 Yorum Yok
Bilgisayarınızın nihayet vakitlerde oyun performansının düştüğünü ayrım ettiyseniz, bunun nedeni Discord olabilir. Bugün Nvidia, Discord için paylaşılan nihayet güncellemenin ekran kartlarında hafıza kısıtlamasına neden olduğunu açıkladı. Yeni keşfedilen sorun, oyunları başlatırken VRAM’in tam saat suratına ulaşmasını engelliyor.

Discord, ekran kartı performansını düşürüyor

Bildirilenlere nazaran Nvidia, Laf konusu sorunu gelecekteki bir güncellemeyle çözmeyi planlıyor. Lakin teknoloji devi, kullanıcılar için erken bir düzeltme usulü de paylaştı. Bu bağlamda kullanıcıların ”GeForce 3D Profile Manager” uygulamasını indirmesi gerekiyor. İşte atmanız gereken adımlar:

Programı kurup açtıktan sonra, “SLI Profillerini Dışa Aktar”ı seçin. Bir belge gezgini penceresi göründüğünde, belgeyi dışa aktarmak ve kaydetmek için bir pozisyon seçin. Akabinde belgeyi Not Defteri’nde açın ve “Discord” için arama yapın. “Profil ‘Discord'” ile başlayan ve “EndProfile” ile biten bir kısma ulaşacaksınız.

En altta, “EndProfile”ın Çabucak üstüne ve “Setting ID_0x809d5f60 = 0x10000000″in altına “Setting ID_0x50166c5e = 0x00000000” yazın. Ardından, profili bir .txt evrakı olarak kaydedin, 3D Profil Yöneticisine dönün ve “SLI Profillerini İçe Aktar”ı seçin. Buradan düzenlediğiniz belgesi seçerek performans sıkıntısının önüne geçebilirsiniz.

Nvidia, sorunun kaynağı yahut ne Vakit çözüleceğine dair ayrıntılı bir bilgi paylaşmadı. Lakin bunun sebebi kısa mühlet Evvel RTX 40 ekran kartları için platforma eklenen AV1 kodek dayanağı olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir