2024 Fransa Olimpiyat Oyunları’nda güvenliği yapay zeka sağlayacak

Yazılım Mar 27, 2023 Yorum Yok
Yapay zeka (AI), akademik araştırmalardan gerçekte olmayan imgeler oluşturmaya kadar Türlü hedefler için kullanılıyor. Fransa 2024 Paris Olimpiyatları sırasında güvenliği sağlamak için Yapay zeka teknolojisi kullanılacak. İşte ayrıntılar:

Olayları gözlemlemekten fazlasını yapacak

Fransa, 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları sırasında olayları izlemek ve tahlil etmek için Yapay zekayı kullanacak. Hükümet yetkililerinin açıklamasına nazaran, algoritmik görüntü gözetimi, evvelden belirlenmiş olayları, olağandışı davranışları ve oluşan kalabalığı tespit edecek; böylece istikbal yaz Fransa’nın başşehrine akın edecek turistlerin güvenliği sağlanacak. Yani, Yapay zeka gerçek vakitli olarak olayları gözlemlemekten Çok mesuliyet üstlenecek.

Eleştirmenler karşı

Eleştirmenler, haksız gözetlemeye yol açacağı kanısıyla Yapay zekanın kullanımına karşı. Lakin, birçok şahıs terör olaylarını azaltacağına inanarak Yapay zeka kullanımını destekliyor. Fransa’nın saklılık gözlemcisi CNIL (Ulusal Bilişim ve Özgürlükler Komisyonu) de hiçbir biyometrik datanın alınmaması koşuluyla Fransız hükümetinin tasarısını destekliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir