Yılın beklenen oyunu Starfield bir kez daha ertelendi! İşte yeni çıkış tarihi

Yazılım Mar 09, 2023 Yorum Yok
Microsoft’uns ahibi olduğu Bethesda Game Studios tarafından geliştirilmekte olan Uzay temalı bir aksiyon rol yapma oyunu Starfield, 2018 yılında gerçekleşen E3 fuarında duyurulmuştu. Ortadan geçen yılların akabinde Bethesda, Starfield’ın bir Sefer daha ertelendiğini açıkladı.

Starfield ne Vakit çıkacak?

Starfield, 6 Eylül 2023’te çıkacak. Oyun, Xbox Series X / S, PC ve birinci günden Game Pass‘e gelecek.  Yılın merakla beklenen oyunu Starfield için en başta 11 Kasım 2022’de karşımıza geleceği açıklanmış lakin oyun 2023’ün birinci yarısına ertelenmişti. Artık ise bir Sefer daha ertelenerek oyunun çıkışı Eylül 2023’e kaydırılmış oldu.

Bununla Birlikte “uzay temalı bir aksiyon rol yapma oyunu” hala heyecan uyandırmaya devam ediyor. Yayınlanan yeni görüntü oyun hakkındaki umutları Canlı tutarken oyun yöneticisi Todd Howard, Bethesda ve Microsoft’un şimdi 11 Haziran’da oyunu ayrıntılandırmak için bir Starfield etkinliği düzenleyeceğini de söylüyor. Howard, “Bu Haziran ayında sizi stüdyoya getireceğiz ve Starfield Direct etkinliğimizde oyuna derinlemesine bir nazar atmanızı sağlayacağız” diyor.

Starfield nasıl bir oyun olacak?

Starfield, oyuncuların kaşif rolünü üstleneceği uzayda geçiyor. Oyun direktörü Todd Howard tarafından “uzayda Skyrim” olarak tanımlanan Starfield, hem birinci hem de üçüncü Şahıs olarak oynanabilecek. anne öykü, Uzay kaşiflerinin nihayet kümesi olan Constellation’a odaklanıyor. Bethesda, oyuncuların Cilt tonlarını, Çehre yapılarını, saçlarını ve daha fazlasını özelleştirmelerine İmkan tanıyan esnek bir sistemle Ira özelleştirmesine Aka ölçüde Ehemmiyet veriyor. Aslında evvelki oyunlarından bu alandaki esneklikleri aşikar.
Bethesda’nın birinci oynanış görüntüsünde, Starfield’da uçmak Özellikle etkileyici görünüyordu ve oyundaki savaşların yalnızca gezegenlerle sonlu kalmayacağını gösteriyordu. Starfield sistemindeki tüm gezegenlere özgürce inilebileceği ve keşfedilebileceği aktarılıyor. Bethesda oyuncuların keşfetmesi için 1.000’den Çok gezegenin Aleni olduğunu söylüyor. Münasebetiyle bu vaatler ışığından beklentinin yüksek olması doğal. Sonuç olarak oyunun bir No Man’s Sky mı yoksa hakikaten de uzayda Skyrim’mi olacağını 6 Eylül’de göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir