Yapay zekalı Bing, Windows 11’in görev çubuğuna geliyor: İşte büyük yenilikler

Yazılım Şub 28, 2023 Yorum Yok
Microsoft’un Yapay zeka alanındaki atılımını daha da hızlandırıyor. Şirket, ChatGPT tabanlı yeni Yapay zeka takviyeli Bing arama motorunu yeni Windows 11 güncellemesiyle kullanıcılara sunmaya başlıyor. Ayrıyeten yeni Bing’in yanında iPhone bağlantısı üzere Kıymetli bir sıra yenilik daha güncellemenin içinde bulunuyor.

Windows 11 için Kıymetli yenilikler yayınlandı

Yeni Bing entegrasyonu Windows 11’in görev çubuğunda bulunan Ara sekmesine eklenmiş durumda. Artık tarayıcıyı açmadan direkt vazife çubuğunda arama bölmesinden istediğiniz rastgele bir şeyi yeni Bing’in Yapay zeka sohbeti sayesinde arayabilecek, sorgulayabileceksiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Bing’in önizleme sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

Microsoft’un tüketici pazarlama lideri Yusuf Mehdi, “Bu Fazla Kıymetli bir özellik, bugün arama kutusu yarım milyardan Çok şahıs tarafından nizamlı olarak kullanılıyor.” açıklamasında bulundu. Bir milyondan Çok şahıs şu anda 169 ülkede yeni Bing önizlemesini test ediyor ve Windows şefi Panos Panay bir blog yazısında “yakında Çehre milyonlarca Windows 11 kullanıcısının direkt Windows vazife çubuğundan arama yapmak, sohbet etmek, soruları yanıtlamak ve içerik oluşturmak için bu inanılmaz yeni teknolojiye erişebileceğini” söylüyor. Bu da Microsoft’un yeni Bing önizlemesini Aka ölçüde genişletmeyi planladığını gösteriyor.

 

Bu Aka yeni Windows 11 güncellemesi, sırf Bing ile sonlu değil. Microsoft ayrıyeten iOS için Phone Link uygulaması kullanıma alıyor yani artık iPhone kullanıcıları telefonlarını Windows’a bağlayabilecek. Bu temas sayesinde iMessage ile bildiri gönderme/alma, davetler ve bildirimler üzere özelliklere erişilebilecek.

Windows 11 ekran kaydı aracı: Snipping Tool

Microsoft, Başlat menüsünü açmayı ve widget’lara ve süratli ayarlara erişmeyi kolaylaştırmak için Windows 11’deki dokunma tecrübesini güzelleştirdiğini söylüyor. Bu iyileştirmeler Surface Pro üzere bir aygıtınız varsa Önemli kullanım kolaylığı getirecek. Windows 11 ayrıyeten Son Snipping Tool adında resmi bir ekran kayıt aracına da sahip oluyor.

Bu yeni Windows 11 özelliklerinin tümü, bugün itibariyle yayınlanmış durumda. Ayarlar, Windows Update kısmından bir güncellemenin olup olmadığını Denetim edebilirsiniz. Bu ortada güncellemenin aygıtınıza ulaşması bulunduğunuz sürüme yahut ülkeye nazaran değişiklik gösterebiliyor, bu yüzden el ile ortada bir Denetim etmekte fayda var. ek olarak, bu güncelleme birinci olarak Windows 11 sürüm 22H2 çalıştıran aygıtlara gelecek. Microsoft ise özelliklerin Mart 2023 aylık Emniyet güncellemesi ile tam olarak kullanılabileceğini söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir