AMD Ryzen 7040 kırpıla kırpıla kuşa döndü

Anakart Driverları, Donanım Şub 28, 2023 Yorum Yok
AMD’nin kısa mühlet Evvel tanıttığı Phoenix mimarisi tabanlı Ryzen 7040 APU serisi barındırdığı Yapay zekâ ve 4nm üretim süreci ile dikkat çekmişti. nihayet dakika değişikliği ile seride kimi özellikler kırpıldı.

AMD Ryzen 7040 birinci gün performansından Fazla uzak

Mobil sistemlere 30 saatin üzerinde kullanım müddeti sağlamayı hedefleyen AMD Ryzen 7040 APU ailesi istikbal ay itibariyle piyasada olacak. Bununla Birlikte seri özelliklerinde nihayet dakika gelişmesi yaşandı.

Serinin 3GHz suratlarına ulaşacağı belirtilmişti lakin nihayet revizyon ile 2.8GHz düzeyine çekildi. Yeniden birinci Kez mobilde RDNA 3 mimarisine yer verecek olan serinin grafik suratları da azaltılmış durumda. Böylelikle güç tüketiminin bir ölçü azalacağı düşünülebilir lakin performans tarafında da düşüşler olacak.

Diğer bir değişiklik ise PCIe 5.0 standardının iptal edilmesi. Bu da akıcılık konusunda dezavantaj olacaktır. Bunun haricinde ışın izleme, FSR, RSR üzere firmanın Kıymetli teknolojilerini bünyesinde barındıracak.

AMD’nin Phoenix mimarisini yılın sonlarında güncelleyeceği gündeme gelmişti. Yeni gelişmelerle Bir arada firmanın birinci etapta kırpılmış modelleri piyasaya süreceği, sonrasında ise Özgün mimariyi sahneye çıkaracağı anlaşılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir