Microsoft’un yeni projesi: Apple ve Google’a rakip mobil uygulama mağazası

Genel Şub 28, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefon işletim sistemini hayatta tutmayı başaramayan Microsoft, iOS ve Android‘e rakip bir uygulama mağazası kurarak mobil yarışa tekrar iç olabilir. Görünüşe bakılırsa şirket Google Play Store ve Apple App Store’a bir alternatif oluşturmak niyetinde.

Windows Phone/Windows Mobile ile iOS ve Android’e rakip olmayı başaramayan şirket hala bu pazarda kendisi için bir gelecek görüyor. Xbox kısmının işvereni Phil Spencer, The Times gazetesine Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili bir röportaj verdi.

Spencer satır ortasında bahsetti

Röportaj sırasında Spencer’ın ağzından dökülen Ufak bir Tümce Microsoft’un taşınabilir platformlarla ilgili istikbal planlarını deşifre etmeye yetti. Xbox’ın işvereni, Microsoft’un oyunlardan başlayarak rakip bir hizmet oluşturmak istediğini söyledi.

Başka bir deyişle uygulama mağazası birinci başta iPhone ve Android‘deki oyunculara yönelik olacak lakin bunların hepsi şimdi kararlaştırılmamış detaylar. Aslına bakılırsa şirketin mobil oyun yarışına girmesi sürpriz olmayacak. Çünkü Microsoft, satın alımını tamamlamaya çalıştığı Activision Blizzard’a ek olarak hali hazırda birçok Değerli oyun geliştirme stüdyosuna sahip.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir