Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Yapay zeka tarafından oluşturulan bilgisayar kasaları tasarımcılara meydan okuyor

Yapay zeka tarafından oluşturulan bilgisayar kasaları tasarımcılara meydan okuyor

admin admin -
12 0
Bir Reddit kullanıcısı, metinsel bilgilerden manzara oluşturabilen Midjourney yapay zeka modelini kullanarak benzersiz bilgisayar kasaları oluşturdu. Midjourney tarafından ortaya konan eserler insan tasarımcıların işini zorlaştıracak yahut farklı bir nazar açısıyla kolaylaştıracak üzere duruyor.

Midjourney, bilgisayar kasası tasarladı

Midjourney üzere Yapay zeka modelleri birtakım senaryolarda epeyce yararlı olabilir. Tasarım açısından bakıldığında bu modellerin birer ilham kaynağı olması kaçınılmaz üzere duruyor. Bunu göstermek ve kendi zevklerini yansıtarak bir bilgisayar kasası oluşturmak isteyen Reddit kullanıcıs Hyberctive, Midjourney’den bilgisayar kasası oluşturmasını istedi.

Ortaya çıkan dizaynların kimileri global forma sahi çünkü Hybective, Portal serisindeki Yapay zeka robotu Wheatley’e ve gençlik sitcomu Drake & Josh’daki Games Sphere’a (bir GameCube parodisi) hayli düşkün. Hasebiyle kendisi Özellikle Midjourney’den ‘küresel’ formda kasalar yapmasını istemiş.

Öte yandan Yapay zekalar tarafından oluşturulan bilgisayar kasalarıyla ilgili birtakım sıkıntılar bulunuyor. Örneğin, dizaynların gerçek dünyadaki pratikliği bir soru işareti oluştururken kasaların hava akışı üzere parametrelerden Irak olması da Temel problemler ortasında. Lakin bu, dizaynların Kötü olduğu yahut ilham verici olmadığı manasına gelmiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir