Yapay zeka ChatGPT artık kiralık ev bulacak

Yazılım May 03, 2023 Yorum Yok
Yapay zekanın ve ChatGPT’nin girdiği bölüm sayısı giderek artma devam ediyor. Görünüşe nazaran sohbet robotu artık de emlak dalına adım atıyor. 2006 yılında eski Microsoft yöneticileri ve Microsoft Yan eseri Expedia’nın kurucuları olan Rich Barton ve Lloyd Frink tarafından kurulan emlak piyasası şirketi Zillow, ChatGPT entegrasyonunu duyurdu.

ChatGPT artık mesken bulacak

Zillow ChatGPT eklentisi olarak isimlendirilen araç etkinleştirildiğinde kullanıcılar ChatGPT’ye ne Cin bir mülk satın almak yahut kiralamak istediklerini söyleyebilir, pozisyon, fiyat ve Döşek odası sayısı üzere kriterleri paylaşabilirler. ChatGPT daha sonra Zillow’un veritabanına ulaşarak ve aradığınız kriterlere Müsait kimi seçenekler sunacak.

Zillow CTO’su David Beitel yaptığı açıklamada “Üretken Yapay zeka insanların bilgi arama prosedürlerini değiştiriyor. Bunun muazzam potansiyelinin farkındayız ve gelecekte OpenAI teknolojisiyle daha Çok teknolojik yenilik geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

ChatGPT’nin emlak bölümüne girmesi, konut arama ve kiralama alanında Laf sahibi olması kullanıcıların artık olmasa bile ilerleyen devirlerde en Müsait fiyatı bulmasını sağlayabilir. Bu yararın sağlanması ise aradığınız pozisyondaki bütün konutların çevrimiçi olarak listelenmesi gerekecek. ABD’de Zillow kendi alanında Aka bir firma olsa da neden bir şahıs pozisyon, fiyat ve istediği Döşek odası sayısını direkt Zillow’a girmek yerine ChatGPT’ye girecek sorusu havada bir yerde kalıyor. Zillow ChatGPT eklentisi halihazırda hudutlu sayıda kullanıcı tarafından test ediliyor. Eklenti şu anda alfa test evresinde ve bitmiş bir Eser olmaktan şimdilik Fazla uzakta.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir