Windows 12 yolda: Microsoft yeni arayüzü test ediyor

Yazılım Mar 28, 2023 Yorum Yok
Geçtiğimiz aylarda, Windows 12 işletim sisteminin dizaynını gösteren bir ekran imajı ortaya çıkmıştı. Birtakım kullanıcılar ve uzmanlar bu sızıntıya kuşkuyla yaklaşmışlardı, çünkü Microsoft bugüne kadar gelecekteki işletim sistemleri hakkında Muhtemel olduğunca az bilgi sızdıran bir şirket.

Ancak geçtiğimiz gün Stardock yazılım şirketinin reis yardımcısı Brad Sams, Windows 12’nin söylentilere bahis olan dizaynının doğru olabileceğine dair ispatlar sunduğu bir video yayınladı. Daha Evvel yayınlanan ekran imgesinde saat, tarih ve arama kutusunun vazife çubuğundan masaüstüne taşındığını hatırlayın. Muhtemelen, kullanıcılar bunları ekranda herhangi bir yere yerleştirebilecekler.

Windows 12 ne Vakit çıkacak?

Brad Sams’a nazaran geliştiriciler Windows 11‘in Dev 25300 yapısında saat ve tarih bilgilerinin görev çubuğundan kaldırılmasına müsaade veren gizli ayarlar buldular. Etkinleştirildiğinde, Windows 11 masaüstü aşağıdaki üzere görünüyor:

Stardock yazılım şirketinin reis yardımcısına nazaran bu Microsoft’un kod ismi Next Valley olan Windows 12 işletim sisteminin kullanıcı arayüzünü test etmeye başladığının bir delili. Şimdi teyit edilmemiş bilgilere nazaran ise Windows 12 işletim sistemi, 2024 yılında resmi olarak piyasaya sürülecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir