Windows 11’in TPM sorunu görünüşe göre Microsoft Defender kaynaklı

Yazılım Mar 23, 2023 Yorum Yok
Microsoft, her salı günü yaptığı üzere haftalık güncellemesini yayınladı. Yeni güncellemeler, her zamanki üzere, Windows 10’da Emniyet düzeltmeleri getirdi ve Windows 11‘de Emniyet düzeltmelerinin yanı Dizi Moment 2 özellik güncellemelerini işletim sistemine ekledi. Lakin şaşırtan olmayacak biçimde birtakım yanlışlar da bu güncellemelerle gelebiliyor.

Windows 11 meseleleri bitmiyor

Daha evvelki yakın tarihli güncellemelerde kimi kullanıcılar NVMe SSD suratlarında bir yavaşlama olduğunu, Wi-Fi ve mavi ekran yanılgıları aldığını raporlamıştı. 28 Şubat’ta yayınlanan Windows 11 KB5022913 Moment 2 güncellemesinin akabinde başlayan problemler arasında Windows 11‘in desteklenen bilgisayarlarda TPM’yi algılayamaması da bulunuyor.  Windows 11’in sistem ihtiyaçları ortasında olan TPM 2.0 var ve aktif olmasına rağmen Windows Emniyet uygulamasının Emniyet işlemcisi detayları altında “Kullanılabilir TPM yok” dediği ortaya çıktı.

 

Bir Öbür Problem ise Microsoft’un halihazırda doğruladığı bir Sıkıntı ise Mahallî Emniyet Yetkilisi (LSA) yanılgısı. Görünüşe nazaran Defender’ın nihayet güncellemesi, faal ve çalışır durumda olsa bile LSA’nın kapalı olduğunu gösteren yanlış bir iletiye neden oluyor. Windows 11, “Yerel Emniyet Yetkilisi müdafaası kapalı. Aygıtınız savunmasız olabilir.” halinde bir bildirim gönderiyor. Şayet bu sorunu yaşıyorsanız buradaki süreksiz tahlili uygulayabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir