Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Windows 11’in Not Defteri sekmeli tasarıma geçiyor: Testler başladı

Windows 11’in Not Defteri sekmeli tasarıma geçiyor: Testler başladı

admin admin -
21 0
Windows 11’deki Not Defteri uygulamasında Değerli bir değişiklik ayrım edildi. Microsoft işletim sisteminin yerleşik metin editöründe sekmeli tasarımı test etmeye başladı. Yeni özellik Windows Insider üyeleri için yayınlanan bir güncellemede yer aldı.

Sekmeler Biricik pencerede birdenbire Çok belgenin kullanılmasını sağlıyor. Bu fonksiyon daha Evvel Windows 11’in Dosya Gezgini‘ne gelmişti. Böylece Not Defteri sekmeli arayüze geçiş yapan ikinci yerleşik uygulama oldu.

Microsoft daha Evvel de sekmeleri test etti

Microsoft’un baş Eser yöneticisi Dave Grochocki bahisle ilgili yaptığı açıklamada: “Sekme idaresi için yeni klavye kısayollarının yanı Dizi kaydedilmemiş belgeleri yönetmek için içeriğe nazaran otomatik olarak evrak adı/sekme başlığı oluşturmak üzere birtakım iyileştirmeler var” dedi.

Microsoft sekmeleri birinci olarak bundan beş yıl Evvel “Sets” özelliğinin bir modülü olarak test etmeye başlamıştı. Bu sayede Windows 10’daki Not Defteri, Belge Gezgini ve diğer pek Fazla uygulamaya sekme dayanağı gelecekti lakin şirket sonunda projeyi iptal etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir