Windows 11’in Dosya Gezgini’nde yeni bir sorun keşfedildi

Yazılım Nis 11, 2023 Yorum Yok

Çıkışından bu yana Çeşitli sıkıntılar ile gündeme gelen Windows 11‘de yeni kusurlar ortaya çıkmaya devam ediyor. 
Artık de Windows 11 kullanıcıları, Dosya Gezgini’nde Farklı bir sorun keşfetti. Microsoft düzeltmenin yolda olduğunu söylüyor. İşte ayrıntılar

Windows 11’in Evrak Gezgini’nde yeni bir Sıkıntı keşfedildi

Bildirilenlere nazaran Windows 11’in Belge Gezgini’nde yaşanan yeni sorun, birinci olarak ”Lieuallen” isimli bir Reddit kullanıcısı tarafından keşfedildi. Geçtiğimiz Ocak ayında Reddit’te paylaşımda bulunan kullanıcı, Dosya Gezgini’nin kapatılmadığı takdirde aralıklarla ön plana çıktığını söyledi.

Daha sonrasında Reddit’te yer Meydan birçok kullanıcı var yanılgıyı doğruladı. Lakin Enteresan bir biçimde yanılgının kaynağı yahut hangi aralıklarla yaşandığı bilinmiyor. Kimi kullanıcılar misyon Yönetici’sinin birkaç dakika içerisinde tekrar ortaya çıktığını, başkaları ise yanlışın rastgele yaşandığını sav ediyor. Hatta birtakım kullanıcılar, muhakkak bir saat aralığına dikkat çekti.

Keşfedilen yanılgının nihayet derece dikkat dağıtıcı olduğunu belirtelim. Gerçekten sıkıntıdan habersiz olan kullanıcılar, Birden pencere geçişi nedeniyle Kötü hedefli yazılımlardan Kuşku duyabilirler. 

Forum kullanıcıları tarafından sıkıntıya yönelik otomatik oynatmayı periyot dışı bırakma, PowerShell’e bir satır ekleme üzere prosedürler paylaşılsa da, bunların hiçbiri garantili bir tahlil sunmuyor. Lakin Techspot, yeni bir düzeltmenin Windows 11 Dev ve Canary yapılarında kullanıma sunulduğunu belirtti. Bu nedenle Windows 11 için planlanan yakın vakitli bir güncellemede çözüleceğini düşünüyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir