Güney Kore’den Google’a dev para cezası

Genel Nis 11, 2023 Yorum Yok
Güney Kore gibi dünyanın daha pek Fazla ülkesi Google ve diğer beş Aka teknoloji şirketini Denetim altında tutmaya çalışıyor. Bu bahisteki en Aka Amel ise rekabeti düzenleyen ilgili kuruluşlara düşüyor. Güney Kore’nin düzenleyici kurumu Kore Adil Ticaret Komisyonu (KFTC), yaptığı açıklamada Google’a rekabeti engellediği için Nakit cezası verildiğini duyurdu.

Google’a rekabeti engellemeden Dolayı ceza verildi

Kore Adil Ticaret Komisyonu’nın yaptığı açıklamada Google’ın rakip platformlarda taşınabilir görüntü oyunlarının yayınlanmasını engellediği belirtiliyor. KFTC, bu nedenden Dolayı Google’ın çatı şirketi Alphabet’e 42,1 milyar won veya 32 milyon dolar Nakit cezası kesti. KFTC, Google’ın görüntü oyunu yapımcılarının oyunlarını sadece Google Play‘de yayınlamalarını Mecbur kılarak pazar hakimiyetini artırdığını ve Lokal uygulama pazarı One Store’un bir platform olarak gelirine ve bedeline ziyan verdiğini aktarıyor. ek olarak Google’ın bu baskı uygulamalarını Haziran 2016 ile Nisan 2018 ortasında yaptığı tez ediliyor.

Google ise bir sonraki aksiyon planını kıymetlendirmek için KFTC’nin son kararını bekleyeceğini ve bu karara nazaran devinim edeceğini söylüyor. Bir Google sözcüsü, Google’ın geliştiricilere Önemli yatırımlar yaptığını ve KFTC’nin vardığı sonuçlara hürmet duymakla Birlikte katılmadıklarını belirtiyor. Bu ortada 2021’de KFTC, Android işletim sisteminin özelleştirilmiş sürümlerini engellediği için Google’a 177 milyon dolar Nakit cezası vermişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir