Windows 11 kullanıcılara dosya önermeye başlayacak

Yazılım Mar 09, 2023 Yorum Yok
Yazılım devi Microsoft, Windows 11’in en nihayet test sürümlerinde “Dosya Önerileri” isimli yeni bir özelliği test ediyor. Şirketin hali hazırda denemelerine başladığı yeni sistem Dev Channel’da 23403 ve Canary Channel’da 25314 güncellemelerinde Insider’lara sunuldu.

Dosya Teklifleri, isminden de anlaşılabileceği üzere kullanıcılara ihtiyaç duyabilecekleri evrakları önermeyi amaçlıyor. Bunlar ekranın en üst kısmında gösterilecek. Yeni özelliği Windows’ta Azure Active Directory hesabıyla Celse açanlar kullanabilecek.

Bulut evrakları parmak ucunda

Öneri kısmında kullanıcının sahip olduğu ya da kendisiyle paylaşılan bulut dosyaları yer alacak. Ekran imajına bakılırsa Evrak Gezgini bu kısımda kısa mühlet Evvel düzenlenmiş, yorum yapılmış yahut yakın tarihli bir toplantıyla ilgili belgeleri gösterecek.

Dosya Teklifleri şu anda geliştirme sürecinin ilk aşamalarında olduğun için yalnızca sonlu sayıda Insider üyesi tarafından kullanılabiliyor. Microsoft’un yeni özelliği ne Vakit genel kullanıma sunmayı planladığı ise şimdi aşikâr değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir