Videolarda yapay zeka dönemi: Nvidia RTX Video Super Resolution kullanıcılara açıldı

Yazılım Mar 01, 2023 Yorum Yok
Kısa mühlet Evvel Nvidia, tarayıcı tabanlı görüntülerin çözünürlüğünü arttırmak için geliştirilen RTX Görüntü Harika Resolution (RVSR) teknolojisini tanıtarak Şubat ayında işaret etmişti. Artık şubat ayının nihayet gününde, RVSR’yi etkin hale getiren (531.18 GeForce Game Ready) şoför güncellemesi Son yayınladı. 

Nvidia RTX Görüntü Üstün Resolution kullanıcılara açıldı

An itibariyle RVSR, Nvidia şoförlerinin Görüntü > Görüntü manzara ayarlarını düzenle > RTX görüntü geliştirme kısmına eklenmiş durumda. Bu noktada Chrome yahut Edge üzere desteklenen tarayıcılar için RVSR’nin 1-4 ortasında dört farklı kalite ayarı bulunuyor. Lakin Özellikle nihayet kalite ayarının daha Çok GPU kaynağı gerektirdiğini belirtelim.

RTX Görüntü Harika Resolution, 360p ve 1440p arasındaki görüntü çözünürlüklerine ve 144Hz yenileme suratına kadar takviye sunuyor. Böylelikle RTX kartlarda karşımıza çıkan Tensor çekirdeklerinden faydalanan teknoloji, eski ve bulanık görüntülerin manzara kalitesinde gözle görülür artış sağlıyor.
Nvidia, halihazırda RTX 30 ve RTX 40 serisi ekran kartları için erişime açılan RTX Görüntü Harika Resolution’ın gelecekte GeForce RTX 20 serisini de dayanak sunacağını söyledi. Lakin bunun için rastgele bir tarih paylaşmadı ve teknolojinin tekrar yapılandırılması gerektiğini belirtti. Bu nedenle kullanıcıların bir müddet daha bekleyeceğini söyleyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir