Ubisoft, 15 yıldır Beyond Good and Evil 2’yi geliştirmeye devam ediyor

Yazılım Oca 16, 2023 Yorum Yok
Ubisoft‘un geçen hafta üç duyurulmamış projeyi iptal etmesi ve Skull and Bones’u altıncı Defa ertelemesinin akabinde yayıncının öbür uzayan projesi Beyond Good and Evil 2 hakkında yeni bilgiler geldi. Âlâ haber şu ki, oyunun geliştirilme süreci devam ediyor. Kötü haber şu ki, oyunun duyurulmasının üzerinden 15 Yıl geçti ve net çıkış tarihi hala yok.

Beyond Good and Evil 2 rekor kırdı

Bir Ubisoft sözcüsü Eurogamer’a “Beyond Good and Evil 2’nin gelişimi sürüyor ve takım tezli kelamını yerine getirmek için sıkı bir formda çalışıyor” dedi. İşin Farklı yanı Ubisoft’un oyun için birinci fragmanını yayınlamasının üzerinden neredeyse on beş yıl geçmiş olması. Özgün Beyond Good and Evil ise 2003’te piyasaya sürülmüştü. Ubidays 2008’de yayınlanan birinci Beyond Good and Evil 2 fragmanını Çabucak alttan izleyebilirsiniz. Bu ortada Beyond Good and Evil 2, Duke Nukem Forever‘ın (1997-2011) AAA görüntü oyunu için en uzun geliştirme rekorunu kırdığını da belirtelim.

Yine de, Beyond Good and Evil 2’nin hala geliştirme evresinde olduğunu doğrulamak, Ubisoft’un oyunu sahiden ne Vakit yayınlayacağı konusunda bize pek bir ipucu vermiyor. Şirket, E3 2017’de oyun için yeni bir fragman yayınladığında Aka bir beklenti yaratmayı başarmıştı. Fakat o Vakit bile o sırada oyunun direktörü olan Michel Ancel, grubun hala geliştirme sürecinin en başında olduğu konusunda uyarmıştı.

Geçen haftaki haberler ile geçen Yıl açıklanan iptaller ortasında Ubisoft, nihayet on iki ayda yarım düzineden Çok oyunun geliştirilmesini sonlandırdı. 2013’ten beri geliştirilmekte olduğu bilinen Fazla oyunculu korsan oyunu Skull and Bones’un çıkış tarihi de ileri bir tarih ertelendi. Öte yandan firma, odağını Aka markalarına çevireceğini de duyurdu. Beyond Good and Evil 2’nin E3 2017 İlan görüntüsünü da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir