Katlanabilir telefonlar 18 milyon satış rakamına ulaşacak

Genel Oca 16, 2023 Yorum Yok
Samsung’un başını çektiği katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarı küresel krize Karşın büyümeye devam ediyor. Pazardaki artış Enlem olarak OLED ekran menteşe satışlarını da patlattı.

Katlanabilir telefon pazarı büyüyor

Yapılan pazar tahlillerine nazaran 2022 yılında 12.8 milyon adet katlanabilir akıllı telefon modeli satıldı. Samsung’un geçen Yıl hissesi yüzde 82 düzeyine çıktı. Samsung haricinde yaygın satış yapabilen yok. Xiaomi, Oppo ve Vivo kısıtlı bir pazarda satış yapıyor.

2023 yılında ise satışların 18 milyon adede ulaşacağı varsayım ediliyor ve yüzde 44 civarında artış yaşanacak. Samsung Tekrar en Aka Pay sahibi. Bilhassa Flip serisinin rekor satışlara ulaştığı biliniyor.

Katlanabilir telefon pazarında yaşanan artış menteşe pazarını da etkiliyor. OLED ekran menteşelerinin satışı 500 milyon dolara ulaşacak ve yüzde 14.6 artış yaşanacak. Dalda KH Vatech ve S-connect en bilinen firmalar. Bunlar Samsung’a U biçimli menteşeler tedarik ediyor. Daha karmaşık ve maliyetli olan su damlası menteşelerin üretimini ise Ampherol ve Asia Vital Components yapıyor. Üreticiler OLED ekran ve menteşeyi Biricik bir katmanda birleştirecek tahliller üzerinde çalışıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir