Taylandlı bir adam ChatGPT’nin verdiği sayılarla loto kazandı

Yazılım Nis 06, 2023 Yorum Yok
OpenAI’nin tanınan sohbet robotu ChatGPT bu Defa yeni bir senaryoyla karşımıza çıktı. Tayland toplumsal medyasında viral olan bir görüntüde Patthawikorn Boonrin isimli bir teknoloji meraklısı Yapay zeka yardımıyla lotoyu tutturduğunu sav ediyor.

Tayland’ın Ubon Ratchathani kentinde yaşayan Boonrin, ChatGPT’den bir sıra hesaplama yaparak kendisi için kazanan loto numaralarını tahmin etmesini istedi. Bunun için sohbet robotuna birkaç varsayımsal soru sorduğunu ve nihayet on yılın kazanan sayılarının tarihî istatistiklerini girdiğini söylüyor.

Yaşanan karşılıklı diyalogların akabinde ChatGPT 57, 27, 29 ve 99 sayıları ile dönüş yaptı. Sohbet robotunun sunduğu sayılar Boonrin’e Nakit kazandırsa da bu Fazla Aka bir meblağ değildi. Taylandlı kullanıcı Yapay zekanın varsayımı sayesinde 2.000 Tayland bahtı (59 dolar) kazandı.

“Dışarı çıkıp antrenman yap”

Piyangodan kazanılan Nakit astronomik bir ölçü olmasa da, yaşanan Enteresan tecrübe toplumsal medyadaki kullanıcıları şaşırtmaya yetti. Viral olan görüntüye bir kullanıcı “İşte başlıyoruz, ümit geldi” yorumunu yaptı. Taylandlı kullanıcı yaptığı denemeleri açtığı TikTok hesabıyla sergilemeye devam edecek.

Boonrin süratli Nakit kazanma umuduyla sohbet robotuna başvurduğunda ChatGPT’nin kendisine piyangoyu kazanmanın büsbütün şansla ilgili olduğunu söyledikten sonra buna Fazla “takıntılı” olmamasını ve dışarı çıkıp idman üzere bir şey yapmasını” hatırlattığını da paylaştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir