Soundbar pazarının lideri değişmedi: 9 yıldır süren başarı

Genel Nis 06, 2023 Yorum Yok
Samsung, dokuz Yıl üst üste dünyanın en Aka soundbar markası oluyor. Şirket, soundbarların ses performansında en âlâ olduğunu gösteren Fazla sayıda Ödül aldı. Bu, şirket için Aka muvaffakiyet. Pekala, dünya genelinde kaç soundbar satıldı?

9 yıldır üst üste lider!

FutureSource Consulting tarafından sağlanan bilgilere nazaran, Samsung, satış hacminde %18.4 pazar payı, %20.2 gelir payı ile soundbar pazarının doruğunda yer aldı. Bu, Samsung’un rakiplerinden daha Çok sayıda yüksek fiyatlı soundbar sattığını gösteriyor.

Soundbar pazarı büyüyor

Pazar araştırma sonucu ayrıyeten soundbar pazarının nihayet üç yılda %5.7 oranında büyüme kaydettiğini söylüyor. Dünya çapında yaklaşık 23.2 milyon soundbar satışı gerçekleştirilmiş. Pazarın 2025 yılına kadar 26 milyon adet satışa ulaşması bekleniyor.

Samsung’un bu yılın başlarında çıkan 2023’ün en üst seviye soundbar modeli HW-Q990C, Wireless Dolby Atmos, Q-Symphony 3.0, Space Fit Sound Pro ve Game Mode Pro ile Bir arada 11.1.4 kanallı hoparlör kurulumuna sahip. Ayrıyeten AirPlay 2, Google Cast, Tap Sound ve SmartThings özelliklerine sahip.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir