Tarayıcıda süper bilgisayar dönemi: Nvidia DGX Cloud duyuruldu

Yazılım Şub 24, 2023 Yorum Yok
Yapay zekâ sohbet robotu ChatGPT’ye olan ilginin artmasının akabinde, teknoloji dünyasında büyük bir değişim yaşanıyor. Bu alanda yatırımlarına Hız kesmeden devam eden Nvidia, artık de DGX Üstün bilgisayarı buluta taşıyacak Nvidia DGX Cloud hizmetini duyurdu.

Nvidia DGX Cloud neler sunacak?

Açıklanan bilgilere nazaran Nvidia DGX Cloud, yüksek performanslı hesaplama ve Yapay zeka uygulamaları için tasarlanan DGX Amel istasyonlarını bulut altyapısı ile bir araya getirecek. Böylelikle teknoloji devi, üretken Yapay zekâ modelleri ve hizmetleri oluşturmak isteyen kurumsal müşterilerin donanım muhtaçlığını ortadan kaldırmayı planlıyor.

Bilmeyenler için Nvidia DGX Amel istasyonları, genellikle araştırma kurumları, üniversiteler ve Aka ölçekli işletmeler üzere yüksek performanslı hesaplama ve Yapay zeka uygulamaları geliştiren kuruluşlar tarafından kullanılıyor. Ayrıyeten bu sistemlere Nvidia’nın önde gelen derin öğrenme yazılımları ve evvelce eğitilmiş üretken AI modelleri eşlik ediyor.

Bununla Birlikte Nvidia CEO’su Jensen Huang, DGX Cloud’u GPU Amel modelinin “bir sonraki seviyesi” olarak nitelendirdi. Şu Lahza için Nvidia DGX Cloud hakkında bilinenler sonlu olsa da, Nvidia tarafından Mart ayında düzenlenecek sanal bir aktiflikte daha Çok detayın paylaşılması bekleniyor.

Yeni duyuruya ek olarak Nvidia, yeni hizmetin halihazırda Oracle Cloud Infrastructure’da var olduğunu ve yakında Microsoft Azure, Google Cloud ve öbür bulut hizmetlerine ulaşacağını duyurdu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir