Steam Deck’in 2023’te ulaşacağı tahmin edilen satış miktarı açıklandı

Yazılım Nis 23, 2023 Yorum Yok
nihayet periyotlarda popülerliği git gide artan el konsolları, oyuncuların aklını çelmeye devam ediyor. Bu alandaki başarılı eserlerden birisi olan Valve Steam Deck’in 2023 yılında ulaşacağı satış ölçüsü açıklandı. Analist firması Omdia, Valve’in yeni Steam Deck’inin 2023 yılı boyunca Yekün 3 milyon satış adedini aşacağını varsayım ediyor.

Başarısızlıkla sonuçlanan Steam Machines ile konsol pazarına girme teşebbüsünün akabinde Valve, en nihayet donanım yeniliğiyle turnayı gözünden vurdu diyebiliriz. Valve’in Steam Deck’i, el ve bilgisayar oyunları dünyalarını başarılı bir formda birleştirerek oyunculara geniş bir Steam kütüphanesi sunmayı başardı. PC oyuncuları için Kıymetli yararlar sağlayan Steam Deck, hem konsolların hem de PC’nin yanında yer alabilecek bir Aralık Aygıt olma özelliği sunuyor.

Steam Deck satışları artacak

Valve’ın başarısı geniş kitlelerce kutlansa da Steam Deck satışlarına ait gerçek sayılar şimdi açıklanmadı. Ekim 2022’deki raporlar Steam Deck’in 1 milyondan Çok sattığını gösteriyordu, lakin analist firması Omdia’nın kimi Değişik Steam Deck satış kestirimleri var. Omdia’ya nazaran, Steam Deck 2022′de iddiası olarak 1,62 milyon adet sattı ve 2023 boyunca yaklaşık 1,85 milyon adet satma yolunda ilerliyor. Bu da Yekün Steam Deck satışlarını 2023 sonunda 3,47 milyona çıkaracak.
Valve şu anda oturma odasında PC oyunlarını daha uygun hale getirmek için yeni donanım konseptleri üzerinde çalıştığını ve Steam Deck’in “çok kuşaklı bir donanım” olduğunu söylüyor. Valve ayrıyeten yeni Steam Deck modellerinin de yolda olduğunu doğruladı. Öte yandan Asus ROG Ally üzere yeni rakipler de piyasaya adım atmak üzere. Görünüşe nazaran el konsolları pazarı önümüzdeki periyotta Önemli manada büyüyecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir