Son Windows 11 güncellemesini yapmayın! SSD, WiFi ve mavi ekran hataları yaşanıyor

Yazılım Mar 17, 2023 Yorum Yok
Microsoft ve Windows güncellemeleri için pek de şaşırtan olmayan bir durum ile tekrardan karşı karşıyız. Windows 11 için yayınlanan nihayet güncelleme sonrasında birtakım kullanıcılar Önemli sıkıntılarla Çehre yüze geldi. Güncelleme sonrasında mavi ekran alanlar başta olmak üzere SSD ve bağlantı sorunları yaşayanlar da bulunuyor.

Moment 2 kod isimli Windows 11 22H2 için KB5023706 güncellemesi, misyon Yöneticisi’ne bir arama çubuğu eklerken tabletler için optimize edilmiş misyon çubuğu da iç olmak üzere Türlü iyileştirmeleri ve düzeltmeleri işletim sistemine getirdi. Fakat güncelleme ile gelen Biricik şey güzellikler de değildi.

Son Windows 11 güncellemesi Çeşitli kusurlara neden oluyor

Güncellemeden kaynaklanan en Kıymetli osun birtakım SSD’ler üzerinde oluşturduğu Olumsuz tesir diyebiliriz. Çünkü birtakım raporların SSD suratlarının yarı yarıya hatta daha fazla düştüğünü bildiriyor. birdenbire Çok kullanıcı, güncellemenin dizüstü bilgisayarlarının Adata XPG SX8200 Pro 1 TB SSD’sinin performansını düşürdüğünü söyledi; Görünüşe nazaran sorun Adata SSD’nin bu modeliyle hudutlu. Bir Reddit kullanıcısı, güncellemeyi yüklendikten sonra önyükleme müddetlerinin iki kattan Çok artarak 31 saniyeye çıktığını fakat KB5023706’yı kaldırdıktan sonra olağana döndüğünü söyledi.

Microsoft, etkilenen SSD suratlarının güncellemenin bilinen sıkıntılarından biri olduğunu söylüyor. Microsoft ilgili web sayfasında “Büyük, apansız Çok gigabaytlık (GB) belgelerin kopyalanması Windows 11, sürüm 22H2’de beklenenden daha uzun sürebilir.” tabirlerini kullanıyor.

Microsoft, sorunu yaşayanların önbellek yöneticisi kullanmayan belge kopyalama araçlarını kullanarak sorunu hafifletebileceklerini söylüyor. Ayrıyeten, resmi bir tahlil yayınlayana kadar düzeltme olarak kullanılabilecek iki “yerleşik” komut satırı aracı da yayınladı:

  • robocopy \someserversomeshare c:somefolder somefile.img /J
  • xcopy \someserversomeshare c:somefolder /J

Güncellemenin neden olduğu Biricik Problem yavaş SSD suratları değil. Birtakım kullanıcılar Moment 2’yi indirirken ya da yüklerken kusurlarla karşılaştıklarını söylüyor. Ayrıyeten güncellemeyi yükledikten sonra sürekli mavi ekran yahut yavaş Wi-Fi bağlantılarının olduğuna dair de raporlar var. Bu meselelerden rastgele birini yaşıyorsanız, Microsoft yanlışları giderene kadar güncellemeyi kaldırmanız en yeterli seçenek olabilir. Bu ortada, güncellemeyi yapan herkeste bu problemlerin olmadığının da altını çizelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir