Samsung, çalışanların yapay zeka araçlarını kullanmasını yasakladı

Yazılım May 02, 2023 Yorum Yok
Samsung, çalışanların bilgisayar, tablet ve telefonlarında AI sistemlerini kullanmasını yasakladı. Yapay zeka platformları tarafından kullanılan bilgilerin harici sunucularda saklanması nedeniyle şirket, bu bilgilerin ifşa edilebileceği düşünüyor.

Samsung, hem şirket içinde hem de şirket dışında ChatGPT üzere üretken Yapay zeka platformlarına olan ilginin arttığını söylüyor. AI platformları kullanışlı olsa da Emniyet risklerine ait tasalar var.

Şirketin açıklaması şu formda: “Genel merkez, üretken Yapay zekayı inançlı bir biçimde kullanarak çalışanların üretkenliğini ve verimliliğini artırmak için inançlı bir ortam oluşturmak hedefiyle Gerekli tedbirleri gözden geçiriyor. Lakin, bu tedbirler hazırlanana kadar üretken Yapay zeka kullanımını süreksiz olarak kısıtlıyoruz.”

Samsung, ferdî aygıtlarında ChatGPT ve öbür araçları kullanan çalışanlardan şirketle ilgili rastgele bir bilgi yahut fikri mülkiyeti ortaya çıkarabilecek şahsî dataları göndermemelerini istedi. Bu siyasete uymayanlara iş akdinin feshi dahil Çeşitli disiplin cezaları verilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir