Snapdragon 8 Gen 4 hakkında ilk bilgiler geldi: İki farklı üretici olabilir

Genel May 02, 2023 Yorum Yok
Taşınabilir işlemciler Laf konusu olduğunda pazarında önde gelen isimlerinden Qualcomm, 2024 yılında piyasaya çıkacak Snapdragon Gen 4 için şaşırtan bir karara imza atabilir. Yonga devinin, tekrar Samsung’a dönüş yapabileceği söyleniyor. Fakat TSMC de yerini koruyacak. İşte ayrıntılar

Snapdragon 8 Gen 4 iki farklı üreticiden gelebilir

Bilmeyenler için Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4’ün 3nm düğümü ile 2024 yılında amiral gemisi aygıtlarına Sıkıntı vermesi bekleniyor. Ayrıyeten yeni yonga seti, Qualcomm’un Nuvia tarafından üretilen çekirdeklere dayalı birinci işlemcisi olacak. Artık kesime yakın kaynaklar, Qualcomm’un üretim konusunda iki farklı üreticiye güveneceğini söylüyor.

Bildirilenlere nazaran Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 4 üretiminde TSMC ve Samsung’a yönelecek. Bunun nedeni Samsung ile olan geçmiş tecrübeler olabilir. Lakin Tayvan’dan gelen rapor, Samsung üretimi yongaların sadece Galaxy markalı telefonlarda kullanılacağını, TSMC tarafından üretilen yongaların ise Qualcomm’un öbür müşterilerine sunulacağını belirtiliyor.

Hatırlayacağınız üzere Qualcomm, geçtiğimiz Yıl Samsung tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinde çeşitli verimlilik sorunlarıyla karşı karşıya kaldı. Lakin bu meseleler, günümüzde çözülmüş durumda. Ayrıyeten Samsung’un Galaxy S23 serisinde Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy yonga setini tercih ettiğini düşünürsek, yeni kararın şaşırtan olmadığını belirtelim. Gerçekten Snapdragon 8 Gen 4 For Galaxy için yeni bir mutabakat yapılmış olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir